2 / 8

Yağız Yılmaz


Selam Yağız, Ekşi Sözlükte insanlar senden şikayetçi. Yaptıklarını, çalıp söylediklerini internet sitende bir gören bir daha bulamıyormuş; siliyormuşsun. Neden? 

Merhaba. Ürettiğim şeyleri paylaştığımda kendimi kötü hissediyorum nedense. Fakat bir yandan da hoşuma gidiyor başkalarıyla ortak bi' payda yaratabiliyor olmak. Bunun nevrozu diyelim. Bir yandan çok mutlu olduğum bir anı herkesle paylaşmak isterken, bir yandan da onların bunu bilmesine gerek yok diye düşünebiliyorum. Bu da oradan bakıldığında tutarsızlık gibi görünüyor belki ama aslında çocukça bi' kendini bulma çabası benim için.

Kolajlar, illüstrasyonlar, tişörtlere baskılar, bir de fanzin var. En çok hangisi sensin? 

En saf hali yazıyla çıkıyor galiba. Çizerken dış etkenlerden fazlaca etkileniyorum. Zaten bir de elin üslubu var kendine göre. O da benim elim ama kendi egemenliğini kurmuş. Sözümü dinlemiyor. Bu bağlamda fanzin çok ben gibi. Ama o da çiçeği burnunda henüz. İlk sayısını bu ay yayınladım ve pek memnun değilim açıkcası. Yine de feedbackler şahane sağolsunlar.
3 / 8

Yağız Yılmaz


Fanzini bilmiyenlere güzelce açıklar mısın? 

Fanzin çok ara bi' proje. Hem dergi gibi, hem değil gibi. Hem kişisel gibi, hem herkesin okuyup kendinden veya yaşadıklarından/hissettiklerinden bi'şeyler bulabileceği bi' kaynak. Anlatım dili oldukça esprili fakat karamsar bi' tarafı da var yazdığım denemelerin. Fanzinin ismi Göt Cebi. Adını da baskı boyutlarından alıyor. gotcebi.info'dan daha detaylı bilgi edinebilirsiniz

Bizim bilmediğimiz yaptığın başka şeyler var mı? 

Üç-beş liraya yaptığınız alışverişle nasıl muhteşem yemekler yapabileceğiniz üzerine bi'şeyler karalıyorum. Bunu görselle destekleyip ufak bi butik proje haline getirip internetten yayınlayabilirim. Belki de yayınlamam bana kalır. Bilemedim.

Sanat ile ilgili bir okula gittin mi? 

Güzel sanatlar lisesi resim bölümü öğrencisiydim. Bitirmeden bıraktım.
4 / 8
5 / 8

Yağız Yılmaz


Sence ilham diye bir şey var mı? Varsa nasıl gelir / nasıl gelmez? 

Bence ilham diye bir şey var. Patates kızartması ve birayla gelir.

En sevdiğin kolajın hangisi? 

Peyniraltı Edebiyatı'nın Ekim sayısını alıp bi bakın sürpriz olsun.

Ne bulsun insanlar senin işlerinde, sanatında? 

Bir şey bulma ümidiyle bakarlarsa hiçbi'şey bulamazlar muhtemelen. Kendilerini anlasınlar ilk önce. İş onları bulur zaten, aramalarına gerek kalmadan.

Gelecekte neler olacak? Daha neler yapacaksın? 

Güzel şeyler olacak. Resim yapacağım. Şarkı söyleyeceğim. Domates biber ekeceğim.
6 / 8
7 / 8
Yağız Yılmaz

Burcu Kuru

Daha fazlası için:
Other Posts
Conversations
BLK SKN
Hanna Rédling - BÓBITA
Minval - Çağla Çağlar
Destino by Salvador Dali & Walt Disney
Murat Palta
8 / 8
keinmag@gmail.com
Kullanım Koşulları:

www.keinmag.com tarafından üretilmiş fotoğraf, resim, video ve benzerleri kullanım ve içerik hakları saklıdır. Site içerisinde kulanılan, herhangi birine ait içeriğin hakları sahiplerine aittir.Terms of Use


All online content of www.keinmag.com (including all images, videos and other visuals) of the website cannot be used without the permission of the authors, artists and photographers noted.