1 / 6

Vengo


Tony Gatlif'in çingene aşkı bu kez İspanya'da filizleniyor.

İspanyol çingeneleri üzerinden çingene kültürünün eğlenceli gözüken dünyası altındaki hüznü çok iyi tarif eden müzikal film Vengo'yu seyrederken şarkıların ruhuna kapılıp başka bir şey görmek - duymak istemeyeceksiniz. 

Çok sevdiği kızını kaybettikten sonra derin bir yasa boğulan Caco, kendisini bir kan davasının ortasında buluyor. Olaya karışan ve ortalıklardan kaybolan abisinin özürlü oğluna karşı aşırı korumacı tavrı da filmi şekillendiren öge oluyor. Filmde geçen gariplikler ise filmi daha da izlenilir kılıyor. Arabada giderken birden durup ağaçlardan bir müzik duyduğunu söyleyen koca koca adamlar, neredeyse her gece düzenlenen müzikli partiler, telefonun çektiği tek yer anayolun ortası olunca özürlü yeğen Diego babasıyla konuşabilsin diye durdurulan arabalar...

Bu muhteşem müzikal film Vengo ile gözleriniz dolacak, kimi zaman da yerinizde duramayacaksınız. Hayatınızdan 90 dakikayı gözünüz kapalı bu filme verebilirsiniz. Mutlaka seyredin!
2 / 6
3 / 6
4 / 6
Vengo

Burcu Kuru

Yönetmen: Tony Gatlif
Other Posts
Conversations
BLK SKN
Hanna Rédling - BÓBITA
Minval - Çağla Çağlar
Destino by Salvador Dali & Walt Disney
Murat Palta
6 / 6
keinmag@gmail.com
Kullanım Koşulları:

www.keinmag.com tarafından üretilmiş fotoğraf, resim, video ve benzerleri kullanım ve içerik hakları saklıdır. Site içerisinde kulanılan, herhangi birine ait içeriğin hakları sahiplerine aittir.Terms of Use


All online content of www.keinmag.com (including all images, videos and other visuals) of the website cannot be used without the permission of the authors, artists and photographers noted.