Burcu Kuru

True Romance

Doğrusu bugüne kadar True Romance kadar romantik bir film daha seyretmedim. Büyük bir hengame içerisinde geçen film boyunca tutkulu bir aşk seyrediyorsunuz ve bu da insanın içini ısıtıyor. True Romance, Bony&Clyde'dan beri kimse bu ikili kadar iyi "kötü" olamamıştı diye tanımlanıyor. Seyretmeyenler için her sahnesiyle büyük bir şok, seyredenler için her seferinde bir gülümseme yaratacak harika film. 

1993'te Tony Scott tarafından çekilen bir Quentin Tarantino senaryosu. Filmde her şey patronun doğum günü için Clarence'e bir fahişe ayarlamasıyla başlıyor. Çünkü Clarence ve fahişe Alabama birbirlerine aşık oluyorlar. Yanlışlıkla ellerine geçen kokain dolu bavul ile neler yapabileceklerini hayal ettikçe işler iyice karışmaya başlıyor. Filmde bir saniyeliğine dahi eksilmeyen Quentin Tarntino absürdlüğü sayesinde güzelleşmiş dövüş sahneleriyle tempo bir an bile düşmüyor. Bunun üzerine Scott kardeşlerden Tony'nin sahnelere kazandırdığı bakış ve anlatış gelince elbette birden çok kez seyredebileceğiniz, klasik haline gelmiş bir film çıkıyor ortaya. 

1 / 5

True Romance


Filmde bir de Brad Pitt rüzgarı var. Clarence'in bir arkadaşının ev arkadaşı olarak çıkıyor Pitt karşımıza. Bütün gününü ot içerek geçiren ve neredeyse tüm algısını yitirmiş, ufak ama özellikle filmin gidişatını etkileyecek komik ve etkileyici bir rol oynuyor. Galiba böyle filmlerde büyük aktörleri minik rollerde görmek herkesin hoşuna giden bir şey.

Filmin hikayesi kadar muhteşem sanat yönetmenliği Unforgiven, The Game gibi filmlerde de sanat yönetmenliği yapmış James J. Murakami, sahne tasarımı ise Nip/Tuck dizisinin de sahne tasarımını yapan Thomas L. Roysden'a ait.
2 / 5
3 / 5
4 / 5
True Romance

Burcu Kuru

Senaryo: Quentin Tarantino

Yönetmen: Tony Scott
Other Posts
Conversations
BLK SKN
Hanna Rédling - BÓBITA
Minval - Çağla Çağlar
Destino by Salvador Dali & Walt Disney
Murat Palta
5 / 5
keinmag@gmail.com
Kullanım Koşulları:

www.keinmag.com tarafından üretilmiş fotoğraf, resim, video ve benzerleri kullanım ve içerik hakları saklıdır. Site içerisinde kulanılan, herhangi birine ait içeriğin hakları sahiplerine aittir.Terms of Use


All online content of www.keinmag.com (including all images, videos and other visuals) of the website cannot be used without the permission of the authors, artists and photographers noted.