Burcu Kuru

The Geffrye - Museum of the home

Bir müze olarak, The Geffrye tam 100 yaşında. 100 yıldır da çeşitli dönemlerin etkisinde kalan dekorasyonun ötesindeki 'yaşama şekli'ni ilerki nesillere aktarma görevini taşıyor. Bu müzedeki her oda başka bir yılı anlatıyor. Sadece döşemeleri, perdeleri, koltukları değil aynı zamanda evlerin nasıl ısındığını, hangi aydınlatmaların kullanıldığını, evler ve stilleriyle beraber ev yaşamının değişimini de gösteriyor.

Müzede 'zaman periyod odaları' var. Müze değil zaman makinesi. Bir odada 18. yüzyıldayken biraz ilerde kendinizi 1930ların sofistike dünyasında bulabilirsiniz. 

Sadece time travel mı? (!) diyenler için geliyor: içerde aynı zamanda bahçeler, küçük bir kilise ve düşkünler evi olarak gezebileceğiniz bölümler de var. Yılbaşında Londra'ya gitmeyi planlayanlar mutlaka görmeli.

The Geffrye'yi gezmenin bedeli ise £3

136 Kingsland Road
E28EA, Londra
1 / 6
2 / 6
3 / 6
4 / 6
5 / 6
The Geffrye - Museum of the home

Burcu Kuru

Photo Credit: Sam Rock
Other Posts
Conversations
BLK SKN
Hanna Rédling - BÓBITA
Minval - Çağla Çağlar
Destino by Salvador Dali & Walt Disney
Murat Palta
6 / 6
keinmag@gmail.com
Kullanım Koşulları:

www.keinmag.com tarafından üretilmiş fotoğraf, resim, video ve benzerleri kullanım ve içerik hakları saklıdır. Site içerisinde kulanılan, herhangi birine ait içeriğin hakları sahiplerine aittir.Terms of Use


All online content of www.keinmag.com (including all images, videos and other visuals) of the website cannot be used without the permission of the authors, artists and photographers noted.