The Fall


The Fall 1920'de Los Angeles'ta bir hastanede karşılaşan ikilinin güzeller güzeli hayal dünyasını anlatan bir film. 

Yakın zamanda çok sevdiği kız arkadaşını kaybetmiş,dublörlük yaparken bacağını kırdığı için hastanede bulunan Roy Walker (Lee Pace), aynı hastanede portakal toplarken düşüp kolunu kıran Romen kızı Alexandria'nın (Catinca Untaru) bir gün odasına gelmesiyle yeni bir arkadaş edinir ve ona bir hikaye anlatmaya karar verir. Arkadaşlıkları, ikiliden dublör olan Roy'un anlattığı fantastik beşlinin mistik hikayeleri ve Alexandria'nın bu hikayeleri nasıl hayal ettiği, ilk hiyakeden sonra Roy'u ziyaret etmeden duramaması ile başlar. Bu hikayelerin karakterleri hastalar, ziyaretçiler, hasta bakıcılar ve hemşirelerden; yani Alexandria'nın çevresinde gördüğü kişilerden oluşur. Kelimelerle tarif edilmesi mümkün olmayan muhteşem bir görsel şölen içerisinde seyrettiğimiz bu hayallerde her an her şey Alexandria'nın isteği üzerine değişebilmektedir. 

Ancak bu ziyaretlerin artması, Roy'un içinde bulunduğu bunalımdan kurtulması için yeterli değildir. Zamanla Alexandria'dan bir takım taleplerde bulunacak, ikilinin ilişkisinin boyutu sona doğru değişecektir. 

Hem tatlı bir hikaye, hem de sinematografisine doyulmayacak güzellikte bir film arıyorsanız The Fall bana göre tüm zamanların en iyi masalını anlatan film.
2 / 7
3 / 7
4 / 7
5 / 7
6 / 7
The Fall

Burcu Kuru

Yönetmen: Tarsem Singh
Other Posts
Conversations
BLK SKN
Hanna Rédling - BÓBITA
Minval - Çağla Çağlar
Destino by Salvador Dali & Walt Disney
Murat Palta
7 / 7
keinmag@gmail.com
Kullanım Koşulları:

www.keinmag.com tarafından üretilmiş fotoğraf, resim, video ve benzerleri kullanım ve içerik hakları saklıdır. Site içerisinde kulanılan, herhangi birine ait içeriğin hakları sahiplerine aittir.Terms of Use


All online content of www.keinmag.com (including all images, videos and other visuals) of the website cannot be used without the permission of the authors, artists and photographers noted.