1 / 9

The Art of Alex Gross


70'ler Kaliforniyasında doğan, underground bir sanat akımı olan lowbrow, ya da pop-sürrealizm, özünde bolca punk müzik ve kendine has sarkastik bir espri anlayışı barındırıyor. Alex Gross'un işlerindeki eleştirel, hatta yer yer aşağılayıcı ve dalga geçen tavırda da akımın yansımalarını görüyoruz.

68 doğumlu sanatçının yoğunlukla üzerinde durduğu konular globalleşme, güzellik, alışveriş, kapitalizm, kargaşa ve zamanın vicdansızlığı.

2004 yılında koleksiyonunun bir bölümü 'Japanese Beauties' adı altında Taschen tarafından kitaplaştırılan Alex Gross'un işleri New York'taki Jonathan Levine Gallery'de sergileniyor.
2 / 9
3 / 9
4 / 9
5 / 9
6 / 9
7 / 9
8 / 9
The Art of Alex Gross

Beste Türkön

Daha fazlası için:

Other Posts
Dull Men's Club
PARADISE
Commodo | Hadi Hadi Ah
Color TV, No Vacancy
Cassius - Action ft. Cat Power, Mike D
Lola Dupré
9 / 9
advert@keinmag.com
Kullanım Koşulları:

www.keinmag.com tarafından üretilmiş fotoğraf, resim, video ve benzerleri kullanım ve içerik hakları saklıdır. Site içerisinde kulanılan, herhangi birine ait içeriğin hakları sahiplerine aittir.Terms of Use


All online content of www.keinmag.com (including all images, videos and other visuals) of the website cannot be used without the permission of the authors, artists and photographers noted.