Burak Ata, Reddelilenler Salonu
1 / 5

Signs of Time: Cross the earth, her head is on the balcony


Zamanın İşaretleri sanatçı grubu, üçüncü sergisini "Başı Balkonda Dünyaya Ters" başlığı altında Pi Artworks ile gerçekleştiriyor. Serginin başlığı Fransız şair, sanatçı ve sinemacı Jean Cocteau'nun “Derin Uykunun Söylevi” başlıklı şiirindeki bir mısraya gönderme yapıyor. Zamanın İşaretleri sanatçılarının bir arada oluş nedenlerinin salt bir sanatçının, diğerinin yapıtına karşı duyduğu hayranlık ve birbirlerinden aldıkları güçten doğduğu fikrindeki romantizmi yüceltiyor.Sergi beş sanatçının son dönemdeki üretimlerine odaklanıyor. Farklı konu seçimleri, birbirlerinden ayrılan yaklaşım biçimleri, tarzları, değişik plastik kaygılar ve disiplinlerle üreten sanatçılar; gerçeklik, güncel olan ve kişisel hesaplaşma kavramlarında buluşuyor.

Zamanın İşaretleri sanatçıları bu sergiye özel olarak yeni medya sanatçısı Nihat Karataşlı ile bir proje ortaklığı kuruyor.
Nihat Karataşlı, Huo Rf, Sena, Sabo, Burak Ata ve Burak Dak'ın sergide yer alan eserleriyle izleyici arasındaki ilişkiyi deneysel bir yöntemle analiz edip, edinilen deneyimlemeyi ve ulaşılan verileri görsel bir yerleştirmeye dönüştürüyor ve izleyiciyle paylaşıyor.
Sabo, (EVE) Virüsü, Denek
2 / 5
Burak Dak, Baharın Başlangıcı
3 / 5
Huo Rf, Part One, triptik her biri 
4 / 5
Signs of Time: Cross the earth, her head is on the balcony

Burcu Kuru

Daha detaylı bilgi için: 
Other Posts
Conversations
BLK SKN
Hanna Rédling - BÓBITA
Minval - Çağla Çağlar
Destino by Salvador Dali & Walt Disney
Murat Palta
5 / 5
keinmag@gmail.com
Kullanım Koşulları:

www.keinmag.com tarafından üretilmiş fotoğraf, resim, video ve benzerleri kullanım ve içerik hakları saklıdır. Site içerisinde kulanılan, herhangi birine ait içeriğin hakları sahiplerine aittir.Terms of Use


All online content of www.keinmag.com (including all images, videos and other visuals) of the website cannot be used without the permission of the authors, artists and photographers noted.