1 / 9

Sencer Aygün


Seni tanıyalım önce, kim Sencer Aygün?

1990, İstanbul doğumluyum.Yıldız Teknik Üniversitesi, Bileşik Sanatlar bölümünde okuyorum. Farklı disiplinlerde üretimler ortaya çıkarmaya gayret ediyorum.

Seni sanat okumaya iten ne oldu hayatta?

Öncelikle, hukukçu bir ailede büyümüş biri olarak 2008 yılında Kültür Üniversitesi, Hukuk Fakültesi'ne giriş yaptım. Bu giriş, bir dönem dahi sürmedi. Düşünce yapım ve genetik dizilimim (ne kadar aksi görünse de) oraya ait olmadığımın sinyallerini verdi. “Ne yapmak istiyorum?”u tekrar masaya yatırmamla ortaya çıkan bu oldu. Sonuç itibariyle bu durumdan memnunum.

Henüz okulda olmana rağmen iki sergiye katıldın, hangi işlerin sergilendi?

2012 yılında, Galeri Zilberman'ın düzenlediği “Genç Yeni Farklı III”e, “Metruk” adlı bir dijital boyama çalışmamla dahil olmuştum. Bu yıl da Mamut Art Project'te “Thoughts I, II” adlı, tekniğine collage in motion diyebileceğimiz çalışmalarım sergilendi.
2 / 9

Sencer Aygün


Bu sabah gördüğün en güzel şey?

Elif Biradlı.

Satın aldığın en son şey?

Normalde action figure ilgim yahut koleksiyon hevesim yoktur fakat çok sevdiğim bir Minecraft karakteri olan Enderman'i görünce karşı koyamadım. Satın aldığım en son şey bu.

Sana ne asla ilham vermez?

Televizyon.

Peki ne verir?

Kendisiyle boğuşmakta olduğum telaşım ve aceleciliğim.
3 / 9
4 / 9
5 / 9

Sencer Aygün


Neler yapıyor olacaksın yakın ve uzak gelecekte?

Şu sıralar yakında çıkacak olan bir müzik klibinin post-prodüksiyonu üzerinde çalışıyorum. Birkaç albüm kapağı tasarımı yapmaktayım. Kısa vadede, yönetmenliğini üstleneceğim bir klip var. Orada “Thoughts”ta kullandığım yöntemin benzerini video üzerinde uygulamayı planlıyorum. 

Bunun dışında, gelecekte galerilerde sergileme fırsatı bulmayı umduğum, 3D modelleme yazılımlarıyla hazırlamakta olduğum kişisel çalışmalarım var.

6 / 9
7 / 9
8 / 9
Sencer Aygün

Burcu Kuru

Daha fazlası için:

PLEASE CLICK ON EACH IMAGE TO ENLARGE
Other Posts
Conversations
BLK SKN
Hanna Rédling - BÓBITA
Minval - Çağla Çağlar
Destino by Salvador Dali & Walt Disney
Murat Palta
9 / 9
keinmag@gmail.com
Kullanım Koşulları:

www.keinmag.com tarafından üretilmiş fotoğraf, resim, video ve benzerleri kullanım ve içerik hakları saklıdır. Site içerisinde kulanılan, herhangi birine ait içeriğin hakları sahiplerine aittir.Terms of Use


All online content of www.keinmag.com (including all images, videos and other visuals) of the website cannot be used without the permission of the authors, artists and photographers noted.