1 / 10

Pia Hakko & Pelin Yaşar // Pop.See.Cul


Merhaba Pia ve Pelin, POP.SEE.CUL’dan önce sizi tanımak isteriz. Kimdir Pia ve Pelin? Bu ortaklık nasıl başladı?

Central Saint Martins'de okurken tanıştık; hedeflerimizin, isteklerimizin, tutkularımızın aynı yönde olduğunu çok kısa sürede farkettik ve ortaklığa giden arkadaşlığımız başladı.

Her koleksiyonda nefis çekimler yapıyorsunuz. Belki de bilinirliğinizi artıran en önemli özelliklerden biri de bu. Bu çekimler nasıl gerçekleşiyor, fikirler kimden çıkıyor, stylingler kimin elinde?

Her yaptığımız projeye bir hikaye, bir kişilik katmayı çok seviyoruz. İlham kaynağımız her neyse, onu gerçekten koleksiyonu yaratırken yaşıyoruz, hissediyoruz. Bu hikayeleri de anlatmanın en eğlenceli yolunun fotoğraf çekimleri ve videolar olduğunu düşünüyoruz. Çalıştığımız ekipleri seçerken, koleksiyonun modunu bizim kadar benimseyip, anlayan kişileri tercih ediyoruz. Pop.see.cul'la ilgili her konuda işin içindeyiz (bazen zor olsa da!), modellerin seçimden, art direction'a kadar. Styling konusuna gelince bir çok farklı isimle çalıştık: Aslı Yılmaztürk, Jules Kosciuczyk, Ceren Çetinoğlu, Kyanishia Morgan gibi.

İlham kaynaklarınız neler?

İnsanlar, filmler, müzik her zaman değişmeyecek ilham kaynaklarımızdan.
2 / 10

Pia Hakko & Pelin Yaşar // Pop.See.Cul


T-shirtlerin şahane bir mizah anlayışları var. Bu sizin karakterlerinizin yansıması mı?

Sloganlarımızda kesinlikle bizim yansımamız var ama aynı zamanda etrafımızdaki ve etkilendiğimiz insanların izleri de var.

Neye-kime asla ilham almak için bakmazsınız?

Öyle bir ayırım yapmıyoruz. Herşeyden, herkesten her zaman ilham alınabilir. Never say never! :)
3 / 10
4 / 10

Pia Hakko & Pelin Yaşar // Pop.See.Cul


Cara Delevigne’in bir pop.see.cul t-shirt’ü giymesi markayı nasıl etkiledi? Neler yaşadınız?

Tabi ki çok sevindik, çünkü iki kişi olarak yarattığımız ürünleri insanların üzerinde görmek bizi her zaman heycanlandırıyor. Cara Delevingne'in üzerinde pop.see.cul görmek bizi çok mutlu etmiş olsa da, 15 dk sevinip sonra "Şimdi sırada ne var, kim var, nasıl yaparız?" dedik.

Peki başka kimin giymesini istersiniz sizin ürünlerinizi?

Liv Tyler, Chloe Sevigny, Kate Moss ve yüzlerce başka isim!
5 / 10
6 / 10

Pia Hakko & Pelin Yaşar // Pop.See.Cul


Ortaklık zor zanaat. Sizde durumlar nasıl, nasıl yürütüyorsunuz ortaklığınızı?

Bu soruya cevap vermek biraz zaman aldı; çünkü açıkçası ortaklığımız o kadar naturel ve kolay bir şekilde başladı ve gelişti ki iyi bir takım olup olamayacağımızı çok düşünmedik. Şanslıyız ki çok iyi bir takım olduk.

Bir marka yaratmak ve büyütmek zorlu bir süreç. Neleri aştınız bugüne kadar?

Açıkçası bu kadar zor olacağını düşünmemiştik çünkü ikimiz de kreatif bir geçmişten geliyoruz; bir marka kurmak, yönetmek, büyütmek konusunda her gün yeni yanlışlar yapıp, yeni doğrular öğreniyoruz.
7 / 10

Pia Hakko & Pelin Yaşar // Pop.See.Cul


Gelecek planlarınız neler? pop.see.cul neler yapıyor olacak önümüzdeki aylarda?

Pop.see.cul bu ara çok yoğun ve yapmak istediğimiz şeylerin sonu gelmiyor. 

Öncelikle koleksiyonlarımızı büyütmek, farklı ürünler eklemek ilk hedefimiz. Ayrıca yurtdışında da bir çok çalışmamız var.
8 / 10
9 / 10
Pia Hakko & Pelin Yaşar // Pop.See.Cul

Burcu Kuru

Daha fazlası için: 

CLICK ON IMAGES TO ENLARGE
Other Posts
Conversations
BLK SKN
Hanna Rédling - BÓBITA
Minval - Çağla Çağlar
Destino by Salvador Dali & Walt Disney
Murat Palta
10 / 10
keinmag@gmail.com
Kullanım Koşulları:

www.keinmag.com tarafından üretilmiş fotoğraf, resim, video ve benzerleri kullanım ve içerik hakları saklıdır. Site içerisinde kulanılan, herhangi birine ait içeriğin hakları sahiplerine aittir.Terms of Use


All online content of www.keinmag.com (including all images, videos and other visuals) of the website cannot be used without the permission of the authors, artists and photographers noted.