1 / 6
2 / 6

Nobuyoshi Araki


74 yaşındaki avangard fotoğrafçılığın öncülerinden Japon fotoğraf sanatçısı Nobuyoshi Araki'nin kült hale getirdiği, tamamen çizginin dışındaki tarzıyla neredeyse 40 yılı aşkın süredir bayrağı elinde tutuyor. Kendisinin kadınsal öğeleri ve seksle ilgili imgeleri birleştirmesinden doğan bu sansürlenmemiş hikayeler aslında ülkesindeki sansürün etkisinden geliyor. Araki'nin kadının cinsel tarafını, fantazi dünyasını fotoğraflarında doruk noktaya taşımış ve kadının gücü ve rolünün üzerindeki etkiyi şöyle bir sallamış ve değiştirmiştir. 

Şimdi de Araki'nin bugüne kadar çektiği fotoğraflardan oluşan büyük bir seçki Amsterdam'da Foam Fotografiemuseum'da sergilenecek. Sergide Tokyolu Araki'nin hayatı, kariyeri, bazı portre fotoğraflarının yanında siyah beyaz fotoğrafları, son dönem eşi Yoko'nun portreleri, renklendirilmiş nü çalışmaları ve son olarak satüre edilmiş bebek ve çiçeklerinden oluşan natürmortları yer alacak.

ARAKI Ojo Shashu - Photography for the Afterlife: Alluring Hell
19 Aralık 2014 - 11 Mart 2015
Foam Fotografiemuseum, Amsterdam
3 / 6
4 / 6
5 / 6
Nobuyoshi Araki

Burcu Kuru

Daha fazlası için: 
Other Posts
Conversations
BLK SKN
Hanna Rédling - BÓBITA
Minval - Çağla Çağlar
Destino by Salvador Dali & Walt Disney
Murat Palta
6 / 6
keinmag@gmail.com
Kullanım Koşulları:

www.keinmag.com tarafından üretilmiş fotoğraf, resim, video ve benzerleri kullanım ve içerik hakları saklıdır. Site içerisinde kulanılan, herhangi birine ait içeriğin hakları sahiplerine aittir.Terms of Use


All online content of www.keinmag.com (including all images, videos and other visuals) of the website cannot be used without the permission of the authors, artists and photographers noted.