Burcu Kuru

Medea Bahçesi

İstanbul’da yaptığı “Geliyorum” ve “Temptation” performansları ile tanınan genç sanatçı Yusuf Özal Çelik, Yunan sanatçı Dimitrtis Danis’in kuratörlüğünü üstlendiği Cosmos Alert adlı sergi için bir araya geldiler.

Adını Garden Of Medea kitabından alan workshop izleyicilerine farklı bir deneyim sunmaya hazırlanıyor. Performans sanatçısı Yusuf Özal Çelik bu workshopta Medea’nın Bahçesi için özel olarak hazırladığı performansı sergilerken, 7 ressam büyük bir tuval üzerine eş zamanlı olarak performansın hareketlerini, müziğini ve ışığı işleyerek Medea’nın şifresini çözecekler. Bu ressamlar; Günsu Saraçoğlu, Hicran Alioğlu, Akif Karayel, Reba Fili, Sinan İbrahim Bese, Tansu Özmen, Şebnem Altuntaş.

Medea’nın Bahçesi isimli performans worksop'undan ortaya çıkan eser, Yunan sanatçı Dimitris Danis’in küratörlüğünü üstlendiği Cosmos Alert sergisinde yer alacak. Serginin açılışında ise Yusuf Özal Çelik Medea’nın Bahçesi performansının daha kapsamlı hali ile katılımcılarla tekrar bir araya gelecek. Medea’nın Bahçesi workshop’u 25 Ocak’ta Adnan Doğan Sanat Atölyesi’nde 18.00-21.00 saatleri arasında izleyicisi ile buluşacak.

Adres:
Adnan Doğan Sanat Atölyesi
Klodfarer Cad No:40 
Sultanahmet
1 / 2
Medea Bahçesi

Burcu Kuru
Other Posts
Conversations
BLK SKN
Hanna Rédling - BÓBITA
Minval - Çağla Çağlar
Destino by Salvador Dali & Walt Disney
Murat Palta
2 / 2
keinmag@gmail.com
Kullanım Koşulları:

www.keinmag.com tarafından üretilmiş fotoğraf, resim, video ve benzerleri kullanım ve içerik hakları saklıdır. Site içerisinde kulanılan, herhangi birine ait içeriğin hakları sahiplerine aittir.Terms of Use


All online content of www.keinmag.com (including all images, videos and other visuals) of the website cannot be used without the permission of the authors, artists and photographers noted.