1 / 8

Ma Vie En Rose


Fabre ailesinin en küçük üyesi, yeni bir mahalleye taşınmalarının şerefine verdikleri partide pespembe elbisesi, kırmızı ruju ve kafasındaki çiçeklerle tatlı bir kız olarak karşımıza çıktığında ailesinden aldığı tepkiyi görünce yolunda gitmeyen bir şeyler olduğunu anlıyoruz.

Ma Vie en Rose, içinde dünyanın en masum haliyle bir kız olmanın arzusunu taşıyan minik bir erkek çocuğun hikayesini anlatıyor bizlere; olabilecek en güzel yolla. Ludovic o kadar masum ki hayal dünyasının derinliklerine sizi çektiğini anlamıyorsunuz bile. Bu oğlan, çevresi tarafından kabul edilmeyişi, ailesinden gördüğü psikolojik şiddet ve yaşıtlarının acımasız önyargıları ile aslında toplumumuzda ötekileştirilen herkesi temsil ediyor. Farklı duygularla dünyaya gelmenin en güzel ve yalın anlatımını yapıyor film. Anlamayana davul zurna oluyor en sessiz haliyle.

Golden Globe'da En İyi Yabancı Film ödülüyle taçlandırılan 97 yapımı Ma Vie En Rose'ninyönetmenliği Alain Berliner, muhteşem sinematografisi ise Yves Cape'in ellerinde. Muhteşem sahneler ve renkler eşliğinde seyredeceğiniz filmde Ludovic rolündeki Georges Du Fresne'ye de bayılacaksınız.
2 / 8
3 / 8
4 / 8
5 / 8
6 / 8
7 / 8
Ma Vie En Rose

Burcu Kuru

Yönetmen: Alain Berliner
Other Posts
Conversations
BLK SKN
Hanna Rédling - BÓBITA
Minval - Çağla Çağlar
Destino by Salvador Dali & Walt Disney
Murat Palta
8 / 8
keinmag@gmail.com
Kullanım Koşulları:

www.keinmag.com tarafından üretilmiş fotoğraf, resim, video ve benzerleri kullanım ve içerik hakları saklıdır. Site içerisinde kulanılan, herhangi birine ait içeriğin hakları sahiplerine aittir.Terms of Use


All online content of www.keinmag.com (including all images, videos and other visuals) of the website cannot be used without the permission of the authors, artists and photographers noted.