Burcu Kuru

Living With NEIL The Lion

1969 yılında, Hedren ve Marshall Afrika'da bir film çekerlerken terkedilmiş ve aslanlar tarafından kuşatılmış bir eve rastlar. Bu tehlike altındaki türlerin korunmasını da teşvik etmek amacıyla çiftin aklına gördükleri eşsiz sahneyi bir film yapmak gelir. Hayvan eğitmeni Ron Oxley aslanları tanımaları için bir süre orada, onlarla birlikte yaşamalarını tavsiye eder. Aile, Kaliforniya’daki bu uzak çiftlikte aslanlarıyla yaşamaya böyle karar verir.

Hedren, Griffith ve Marshall’ın başrolleri paylaştığı, 150 eğitimsiz dev kedinin oynadığı ROAR filmi, 1981 yılında çıktı. Filmin yapımında ekipten 70 kişi yaralandı, Melanie Griffith’in yüzünde 50 ufak yara açıldı. Buna rağmen, Hedren halen kötü muamele görmüş ya da ihmal edilmiş egzotik hayvanlar için kurduğu Shambala Preserve’de, Michael Jackson’ın Bengal kaplanı dahil 70 hayvan ile birlikte yaşıyor.

Her şeye rağmen bu kadar güzel ve vahşi hayvanlarla birlikte buzdolabını karıştırmak ya da beraber havuza atlamak için değer doğrusu. 
1 / 8
2 / 8
3 / 8
4 / 8
5 / 8
6 / 8
7 / 8
Living With NEIL The Lion

Burcu Kuru
Other Posts
Conversations
BLK SKN
Hanna Rédling - BÓBITA
Minval - Çağla Çağlar
Destino by Salvador Dali & Walt Disney
Murat Palta
8 / 8
keinmag@gmail.com
Kullanım Koşulları:

www.keinmag.com tarafından üretilmiş fotoğraf, resim, video ve benzerleri kullanım ve içerik hakları saklıdır. Site içerisinde kulanılan, herhangi birine ait içeriğin hakları sahiplerine aittir.Terms of Use


All online content of www.keinmag.com (including all images, videos and other visuals) of the website cannot be used without the permission of the authors, artists and photographers noted.