Burcu Kuru

Lady Gaga's Keyboardist Created A Circular 294-Key Keyboard

Bu gördüğünüz futuristik müzisyenler hakkında bir bilim kurgu filmi değil. Lady Gaga'nın baş klavyecisi Brockett Parsons ve "deli bilim adamları”ndan oluşan ekibi üç adet 88 notalı klavyeyi birbirine ekleyerek bu muhteşem dairesel Piyano Ark klavyeyi (aka Brockettship) yaratmışlar.

Klavyenin artık toplam 294 tuşu ve bir 30-nota kontrol bölümü var. Cihazın yükseklik, eğim, ve tuşları tamamen ayarlanabilir tasarlanmış. Bu ustaca yapılmış klavyenin dış çapı yaklaşık 6 buçuk cm, enstrümanın tamamı inanılmaz ağırmış.

Parsons’a bu fikrin aklına nasıl geldiği sorulduğunda şöyle demiş:
“Bunu yapmak için gerçekten hiçbir sebep yoktu. Bu tabi ki para kazanmak için falan yapılmadı. Biz sadece cool bir şeyler yapmak istediğimizi hissettik ve neden tüm eğlenceyi gitaristlere bırakalım ki, diye düşündük.”

Sanat dünyasının böyle kıskançlıklara ihityacı var. You go Parsons!
1 / 3
2 / 3
Lady Gaga's Keyboardist Created A Circular 294-Key Keyboard

Burcu Kuru
Other Posts
Conversations
BLK SKN
Hanna Rédling - BÓBITA
Minval - Çağla Çağlar
Destino by Salvador Dali & Walt Disney
Murat Palta
3 / 3
keinmag@gmail.com
Kullanım Koşulları:

www.keinmag.com tarafından üretilmiş fotoğraf, resim, video ve benzerleri kullanım ve içerik hakları saklıdır. Site içerisinde kulanılan, herhangi birine ait içeriğin hakları sahiplerine aittir.Terms of Use


All online content of www.keinmag.com (including all images, videos and other visuals) of the website cannot be used without the permission of the authors, artists and photographers noted.