1 / 8

Judith Leiber


1921 doğumlu Judith Leiber, birçok aksesuar markası için tasarımcı olarak çalıştıktan sonra 1963'te kendi adını taşıyan aksesuar markasını kurmaya karar verir. Markası, kurulduğu günden günümüze kadar da birçok kadın tarafından beğenilmesi, yalnızca lüks butiklerde satılması ve binlerce dolarlık fiyat etiketleriyle birer statü sembölü haline gelir.

Leiber özellikle kristalle kaplanmış minyatür tasarımları ile tanınıyor. Minyatür çantalardan en meşhuru ise Sex and the City filminde kullanılan, solda görmüş olduğunuz Cupcake şeklindeki çanta ve fiyatı $5,000. 

Her biri birer sanat eseri gibi çantaların hikayesi ve başarısı Metropolitan Museum of art in New York City, Victoria&Albert Museum London gibi müzelerde sergilenmiş. 

Judith Leiber başarılarla dolu kariyer hayatından 98'de emekli olmuş.
2 / 8
3 / 8
4 / 8
5 / 8
6 / 8
7 / 8
Judith Leiber

Burcu Kuru

Daha fazlası için:
Other Posts
Conversations
BLK SKN
Hanna Rédling - BÓBITA
Minval - Çağla Çağlar
Destino by Salvador Dali & Walt Disney
Murat Palta
8 / 8
keinmag@gmail.com
Kullanım Koşulları:

www.keinmag.com tarafından üretilmiş fotoğraf, resim, video ve benzerleri kullanım ve içerik hakları saklıdır. Site içerisinde kulanılan, herhangi birine ait içeriğin hakları sahiplerine aittir.Terms of Use


All online content of www.keinmag.com (including all images, videos and other visuals) of the website cannot be used without the permission of the authors, artists and photographers noted.