1 / 18

JAMIE MCLEOD X JEREMY REED


Tıpkı İstanbul'un zamanla ranta yenik düşen, yenilenmekten, yenilenirken de kendine has lezzetinden uzaklaşmaktan kurtulamayan küçük bölgeleri gibi dünyanın diğer kapitallerinde de ve yıllarca varlığını koruyabilmiş, zamanının önemli yerleri, geçmişi olan lokasyon ve yapıları da 'restorasyon'dan kurtulamıyor. 

Londra'danın sanat bölgesi kabul edilen doğu yakasında da durumlar farklı değil. Yıllardır sanat merkezi olarak kullanılan yerler teker teker kapanıyorlar. The Horse Hospital da satılmaya ve yıkılıp üzerine yeni bir bina yapılmaya karşı savaşmakta olan 1797 yılında yapılmış, 1993'ten beri de alternatif ve avangard medya merkezi görevini üstlenmiş yılların sanat buluşma noktalarından yalnızca biri. 
2 / 18

JAMIE MCLEOD X JEREMY REED


Bu duruma karşı koyabilmek ve bugüne kadar sayısız dünya yıldızıyla işbirlikleri yapmış The Horse Hospital'ı kapanmaktan kurtarmak için çağdaş sanatçılar kolları sıvayarak harekete geçmişler. Daha önce Ottoman Fight Club adını verdiği ve Türk güreşçileri konu aldığı serisiyle dikkatleri çeken, çok yakında kensdisiyle yaptığımız röportajı yayınlayacağımız fotoğrafçı Jamie McLeod ile İngiltre'nin en ünlü şairlerinden Jeremy Reed birlikte 7 gün sürecek ve THH'nin kampanyasını destekleyecek 'Johnny Anaconda' isimli bir sergi düzenliyorlar.

Sergide McLeod'un önceden çektiği fotoğraflar yer alacağı gibi kampanya için çektiği fotoğraflar da üzerine Reed'in kelimeleri, şiirleri eklenerek yer alacak. İkilinin yarattığı bu sergideki işlerden kimisi aşırılıklarıyla göz doldururken amaçlarına da yeterince hizmet ediyorlar. 

Bizim ülkemizde de böyle işler görmek, sanatçıların cesurlaşması ve sanat merkezlerinin çoğalması dileğiyle, 13-20 Aralık tarihleri arasında Londra'da bulunacaklar için altta THH'nin adresini paylaşıyoruz.

The Horse Hospital
Colonnade, Bloomsbury
WC1N 1JD

3 / 18
4 / 18
5 / 18
6 / 18
7 / 18
8 / 18
9 / 18
10 / 18
11 / 18
12 / 18
13 / 18
14 / 18
15 / 18
16 / 18
17 / 18
JAMIE MCLEOD X JEREMY REED

Burcu Kuru

The Horse Hospital
Other Posts
Conversations
BLK SKN
Hanna Rédling - BÓBITA
Minval - Çağla Çağlar
Destino by Salvador Dali & Walt Disney
Murat Palta
18 / 18
keinmag@gmail.com
Kullanım Koşulları:

www.keinmag.com tarafından üretilmiş fotoğraf, resim, video ve benzerleri kullanım ve içerik hakları saklıdır. Site içerisinde kulanılan, herhangi birine ait içeriğin hakları sahiplerine aittir.Terms of Use


All online content of www.keinmag.com (including all images, videos and other visuals) of the website cannot be used without the permission of the authors, artists and photographers noted.