Burcu Kuru

Jagten (The Hunt)

Filme geçmeden önce 'Mikkelsen'a Övgüler' köşemiz ile sizleri selamlamak isteriz. Hannibal'dan daha iyi tanıdığımız Mads Mikkelsen favori oyuncularımızdan biri. Muhteşem yeteneği ve rolünün en derinliklerinde yüzebilmesiyle gönüllerde taht kurmuş bir adam. Yürüyen karizma hatta daha da çirkinleşmek gerekirse güzellik abidesi. Seni seviyoruz Mads.

Efendim, filme gelecek olursak...

The Hunt, orjinal adıyla Jagten yalnız yaşayan ve bir anaokulunda öğretmenlik yapan Lucas'ın hayatından bir kesit sunuyor. Lucas'ın hayatı çalıştığı okulda aynı zamanda yakın bir arkadaşının kızının çocuksu duygularla attığı sıradan bir yalanla mahvoluyor. Bu yalanın sıradan bir hayatı ne hale çevirebileceğini kısa süre içerisinde herkes tarafından öğrenilmesi ile anlıyoruz. Yaşananlar nedeniyle paramparça olan Lucas'ın bir kez bile kendini savunmayışı ve o savunmadıkça yaşananların dozajının artış seviyesi film boyunca seyredeni neredeyse deli ediyor.

Film, asla nasıl tasvir edeceğimi bilmediğim o Kuzey Avrupalı havasından bir an bile uzaklaşmıyor ve senaryosuyla beklentilerinizin hiçbirini karşılamıyor. Mutlaka seyretmenizi tavsiye ederim.
1 / 3
Jagten (The Hunt)

Burcu Kuru

Yönetmen: 

Thomas Vinterberg
Other Posts
Conversations
BLK SKN
Hanna Rédling - BÓBITA
Minval - Çağla Çağlar
Destino by Salvador Dali & Walt Disney
Murat Palta
3 / 3
keinmag@gmail.com
Kullanım Koşulları:

www.keinmag.com tarafından üretilmiş fotoğraf, resim, video ve benzerleri kullanım ve içerik hakları saklıdır. Site içerisinde kulanılan, herhangi birine ait içeriğin hakları sahiplerine aittir.Terms of Use


All online content of www.keinmag.com (including all images, videos and other visuals) of the website cannot be used without the permission of the authors, artists and photographers noted.