1 / 6

Il Museo Del Quotidiano


Buyrun 5 dakikalığına İtalya’ya gidelim beraber. Parma’nın kırsal bölgelerinde hiç beklenmeyecek bir müze bulunuyor: Ettore Guatelli Museum için bir çiftlikte bir takım insanların elinden çıkma, 60,000 i aşkın objenin bir arada bulunduğu, her şey müzesi de denebilir. Aletlerden oyuncaklara, mutfak gereçlerinden enstrümanlara, konservelere, saatlere kadar her şey, gerçekten her şey var burada. Resmedilmeye değer bu özel müzenin işleri şu anda buranın günlük obejelere olan tutkusunu her daim canlı tutabilen bir özel vakıf tarafından yönetiliyor.

Bu objelerin sahibi ve koleksiyoner
Mr. Guatelli ölene kadar onun için çok değerli olan bu yerle ilgilenerek geçirdi ömrünü. Resmedilmeye değer bu özel müzenin işleri şimdilerse ise buranın günlük obejelere olan tutkusunu canlı tutmaya devam edebilen bir özel vakıf tarafından yönetiliyor. Guatelli bir keresinde “Bunlar illa ki mütevazi objeler, evet, ama bazıları da ustaca yapılmış, şiirsel ve çok sevilesi. Bu da size bu objenin ardında kimin olduğunu anlamanızda yardımcı oluyor. Bu objeler sizde bu eşyaların ne şekilde ve hangi şartlar altında kullanıldığına dair merak uyandırıyor."

Via Nazionale, 130
43046 Ozzano Taro Collecchio
Parma, Italya
2 / 6
3 / 6
4 / 6
5 / 6
Il Museo Del Quotidiano

Burcu Kuru

Kaynak:
Other Posts
Conversations
BLK SKN
Hanna Rédling - BÓBITA
Minval - Çağla Çağlar
Destino by Salvador Dali & Walt Disney
Murat Palta
6 / 6
keinmag@gmail.com
Kullanım Koşulları:

www.keinmag.com tarafından üretilmiş fotoğraf, resim, video ve benzerleri kullanım ve içerik hakları saklıdır. Site içerisinde kulanılan, herhangi birine ait içeriğin hakları sahiplerine aittir.Terms of Use


All online content of www.keinmag.com (including all images, videos and other visuals) of the website cannot be used without the permission of the authors, artists and photographers noted.