Burcu Kuru

Harvard Bussiness School & Beyoncé

1 HER ZAMAN HAZIR BİRDEN FAZLA ŞARKIN (PROJEN) OLSUN

Beyoncé herkesten gizli bu albümü hazırlarken stüdyonun farklı odalarında çalışılmakta olan farklı şarkıların dört ya da beş tanesini aynı anda kontrol etmiş, her birinin stüdyolarına girmiş ve bu tempoyla her biri hit olabilecek tam 14 şarkıyı hazırlayacak en iyi insanları bir araya getirmeyi başarmıştır.
1 / 6

Harvard Bussiness School & Beyoncé


2 OFİS EN İYİ ARKADAŞIN OLMAMALI

Beyoncé her ne kadar bu albümü hazırlarken bir aylığına kiralamış oldukları stüdyo - ofiste fazla vakit geçirmiş olsa da yine de onu masa başında otururken bulmak oldukça zormuş. Her an başka insanlarla konuşarak, dinleyerek ve odaları tek tek gezerek, çoğu zaman ayakta çalışarak hazırlanmış albüme. 
2 / 6

Harvard Bussiness School & Beyoncé


3 TOPLANTILAR MAKSİMUM 1 SAAT SÜRMELİ

"İş toplantılarında bir saat sonunda Beyoncé huzursuzlanmaya başlar ve oturduğu yerden kalkar. O saatten sonra ne derseniz deyin dinlemeyecektir ve bunun kendisi de farkındadır. Ona 'Tamam artık bu toplantı bitti, sonunda evet diyecek olsan da şuan hiçbir şey demeyeceksin" dendiği zaman "evet haklısın, ben bittim" der ve o toplantı orada biter. Söylenecekler söylenmiştir, uzatmaya gerek yoktur."
3 / 6

Harvard Bussiness School & Beyoncé


4 FİKRİ/PROJEYİ FİZİKSEL HALE GETİRMEK İÇİN ACELE ETME

Tüm şarkılar tamamlanıp dijital yayım yapılana kadar albüm baskıya gönderilmedi ki tam gizlilik sağlanabilsin. Online yayım yapıldıktan sonra albüm için yapılacak kapak tasarımı ve geri kalan küçük detayların hepsi hazır edilmiş. Şarkılar bir kere ITunes'a ve Facebooklara düştükten sonra albümü çoğaltmak için kurt gibi bekleyen prodüktörler zaten olacaktır.
4 / 6

Harvard Bussiness School & Beyoncé


5 ÖNGÖRÜLERİNDEN VE HAYALLERİNDEN TAVİZ VERME

Albüm aslında kasım ayında yayınlanmak üzere programlanmış. Ancak Beyoncé'nin ısrarları üzerine bir ay kadar aksamıştır. Beyoncé olduğun zaman albümünün - projenin hangi ayda dünyaya duyurulduğu önemli olmuyor ama istediğin şeyi elde edene kadar uğraşmayı bırakma. 

Albümün son şarkısı bizlere duyurulmadan bir gün önce bitmiştir.
5 / 6
Harvard Bussiness School & Beyoncé

Burcu Kuru

Kaynak: Dazed Digital
Other Posts
Conversations
BLK SKN
Hanna Rédling - BÓBITA
Minval - Çağla Çağlar
Destino by Salvador Dali & Walt Disney
Murat Palta
6 / 6
keinmag@gmail.com
Kullanım Koşulları:

www.keinmag.com tarafından üretilmiş fotoğraf, resim, video ve benzerleri kullanım ve içerik hakları saklıdır. Site içerisinde kulanılan, herhangi birine ait içeriğin hakları sahiplerine aittir.Terms of Use


All online content of www.keinmag.com (including all images, videos and other visuals) of the website cannot be used without the permission of the authors, artists and photographers noted.