1 / 8

Hannibal


Dr. Hannibal Lecter gerçek olsaydı, kendisini bir önceki sayfada olduğu gibi gururla alkışlıyor olurdu. 

Hannibal, çekilmiş en sürükleyici dizilerden biri. Ve korkunç. Hannibal ile tanıştıktan sonra onun etkisinden kurtulmak, dizi bitince bilgisayarın ekranını indirmek kadar kolay değil. Şok olacak, hayretlere düşecek ve -maalesef- Dr. Lecter'a; bir yamyama hayran olacaksınız.

Dr. Lecter bünyesinde hayatla ilgili o kadar zerafeti bir arada bulunduruyor ki, adam keserken bile heykel tıraş ediyormuş gibi gözüküyor. O kadar zeki ve etkileyici ki yaptığı hiçbir hareket öylesine bir hareket olmuyor, iğneye iplik geçirir gibi yaşıyor. Bir de o kadar şık ki, en sevdiğiniz kıyafetinizi takıp gitseniz Hannibal'ın yanına; eğreti durursunuz. Pişirdiği yemekleri yemek, muhteşem bir sanat eserini 5. kattan atmak olurdu. Hannibal yemek yapmaya başladığında selama durmak gerekiyor; önce, etlerini topladığı insanların kartvizitlerinden kimi pişireceğine karar veriyor, daha sonra bir tarifliğini (o muhteşemi nasıl tarif ederim bilmiyorum) açıyor -her biri el yazısıyla yazılmış, bir aparat üzerine oturtulmuş yavaşça dönebilen minik yemek tarif kartlığı ve başlıyor sanatını icra etmeye. Hannibal pişirince, bacak bile yeniyor.

Hannibal, hastalarıyla kurduğu enteresan ilişkileriyle meşhur bir psikiyatrist. Hannibal dizi boyunca hem doktor hem hasta, hem ajan hem katil. Ancak peşinde, zekasına Hannibal'ın bile hayran olduğu ajan Will Graham var ve onun tasvir edilemez empati yeteneği sebebiyle işler gittikçe karışıyor. Üstelik Hannibal, Will ile arkadaş olmak istiyor. Hem de delicesine...

Bu zincirde oluşan sıradışı cinayetleri çözmeye çalışan FBI ajanlarının sıradan hayatları da sıradışı hale geliyor.
2 / 8
3 / 8
4 / 8
5 / 8

Hannibal


İşte Will Graham. Zekanın bir diğer taşıyıcısı. Bir cinayet gördüğü an gözlerini kapatıp kendisini katilin yerine koyabilen muhteşem bir empati yeteneğine sahip, dolayısıyla da çok başarılı bir ajan. Onunla çalışmak bir ayrıcalık. Kendini katilin yerine koymakla kalmıyor, herhangi bir hareketin neden yapılmış olduğunu tahmin edebiliyor: Beden kaç saat bu işkenceye maruz kaldı, neden akciğeri değil de bacakları alındı, nereden taşındı, nerenin havasından etkilendi? Will'in tüm bunlara, cansız bedeni görür görmez yanıtı var. O cinayet sahasında yalnız kalabilme ayrıcalığına sahip tek ajan.

Will Graham aynı zamanda Hannibal'ın danışanı. Danışanı olduğunu düşünen tek kişi ise Hannibal çünkü Will Dr. Lecter ile görüşmeye başladığında cinayetlerden fazla etkilendiği için olayları beraber çözmeye çalıştığı bir iş arkadaşı ile görüştüğünü düşünüyor. Oysa zaman içerisinde olayları bir yamyamla çözmeye çalışmanın aslında olayı asla kavrayamayacağı bir noktaya getirdiğinden habersiz.

Hannibal'ı, görecek olduğunuz kabuslara rağmen mutlaka seyredin.
6 / 8
7 / 8
Hannibal

Burcu Kuru
Other Posts
Conversations
BLK SKN
Hanna Rédling - BÓBITA
Minval - Çağla Çağlar
Destino by Salvador Dali & Walt Disney
Murat Palta
8 / 8
keinmag@gmail.com
Kullanım Koşulları:

www.keinmag.com tarafından üretilmiş fotoğraf, resim, video ve benzerleri kullanım ve içerik hakları saklıdır. Site içerisinde kulanılan, herhangi birine ait içeriğin hakları sahiplerine aittir.Terms of Use


All online content of www.keinmag.com (including all images, videos and other visuals) of the website cannot be used without the permission of the authors, artists and photographers noted.