Özge Akpınar

Güzel Bir Gün

30 Mayıs "Güzel Bir Gün" olacak


Feathered Sun ve Nu, İlhan Erşahin, Büyük Ev Ablukada, Kalabrese & Rumpelorchester ve Gaye Su Akyol gibi isimlerin sahneye çıkacağı Güzel Bir Gün, 30 Mayıs’ta KüçükÇiftlik Park’ta gerçekleşecek.

Yazı piknik havasında karşılamak isteyen herkes KüçükÇiftlik Park’ın çim alanında konserler, performanslar, bahçe oyunları, workshoplar ve özel olarak seçilmiş lezzetlerle dolu bir şenlikte buluşacak. Güzel Bir Gün’de Gaye Su Akyol’dan İlhan Erşahin’e; Feathered Sun ve Nu’dan, Büyük Ev Ablukada’ya, festivali düzenleyen Mini Müzikhol ve Nublu'nun müzisyen ve DJ dostları gün boyu iki sahneyi de dolduracak.


Öğlen 12'de güneşin ve açık havanın tadının çıkarılacağı oyunlarla başlayıp gece 12’ye kadar sürecek Güzel Bir Gün boyunca workshoplar, etkinlikler ve özgün yemekler müziğe eşlik edilecek.

Gün boyu hoşça vakit geçirdikten sonra festivalin assolistleri Kalabrese’nin canlı grubu Rumpelorchester konseri ve Guillaume&the Coutu Dumonts’un DJ performansıyla da gece devam edecek. Güzel bir Gün’ün ışık ve görselleri ise İsviçreli kolektif Van Nutt’a emanet olacak.


Güzel Bir Gün’ün yeme-içme seçkisinde Datlı Maya, Nublu Kitchen, John Harkrider’ın özel Teksas barbeküsü, Chris’in Korean Fusion Tacos & Flaming Wing’leri, Upper Crust pizzalar, Petra Coffee kahveleri ve Juice LA yer alacak.


Güzel Bir Gün, ögle saatlerinde Löle’den yoga seansı ile başlayacak. Yogayı takiben gün boyu workshoplar devam edecek. Mixology, Papier Atelier'den kağıt figure atölyesi, Müz ve Vesaire'den çiçek işleri, Bi Nevi'den raw food uygulamaları, Bimamma'dan hayvan evi yapımı ve Analog Kültür'den vinyl digging, atölyelerden yalnızca birkaçı. Atölyeler devam ederken bir yandan oyunlar oynanıyor olacak. Alışveriş alanında ise Bimamma, eski afiş ve reklamlarıyla Aret, That Magazine ve Tattly bulunabilecek. 


Güzel Bir Gün’ün konukları arasında Change.org, hayvan sahiplendirme kolektifi Tanış Onunla ve çöp geri dönüştürme ekibi Çukurcumalı Closet Circuit de bulunacak. İçeriğiyle de pet friendly olan Güzel Bir Gün’e herkes hayvanlarıyla beraber bekleniyor. 


Facebook: https://www.facebook.com/events/1428240224140482/

Biletix: http://www.biletix.com/etkinlik/SKURB/ISTANBUL/tr


1 / 16

Güzel Bir Gün


KALABRESE & RUMPELORCHESTER


Zürih’li Kalabrese Avrupa elektronik müzik camiasının en saygı gören DJ/Prodüktör prodüktörlerinden. Öyle ki Nicolas Jaar’ın İstanbul konserinin after partisinde DJlik yapması için Nicolas Jaar tarafından özellikle davet edilmişti. 2011 yılında Minimüzikhol’ün yaptığı Swisstanbul festivaline DJ olarak katılan Kalabrese, şimdi kendi kadar yetenekli müzisyenlerle hayata geçirdiği canlı projesi Kalabrese & Rumpelorchester performansıyla bizimle olacak. Katıldıkları Garbicz ve Outline gibi uluslararası dans müziği festivallerinde de büyük beğeni toplayan sekiz kişilik grup Güzel Bir Gün’ün assolisti olacak.


https://www.facebook.com/kalabrese.rumpelorchester

2 / 16

Güzel Bir Gün


FEATHERED SUN FEATURING NU


Peru asıllı Alman prodüktör Nu ve Chris Schwarzwaelder’in ritmleri ile vokalistler Raz Ohara ve Jo.Ke’nın büyülü sesleri:  Feathered Sun. Kıtaları müzikleriyle gezen ve geniş bir coğrafyadan beslenen modern zaman göçebeleri geçtiğimiz sene Mini Müzikhol’ün düzenlediği Minifesto'daki performanslarıyla herkesi kendilerine hayran bırakmıştı.


https://www.facebook.com/pages/NU/52100822908

4 / 16

Güzel Bir GünGUILLAUME & THE COUTU DUMONTS


Baştan çıkartıcı jazz, hareket veren house ve iç kıpırdatan techno melodileriyle her an yeni bir maceraya atılmaya hazır Guillaume & Coutu Dumonts, Türkiye’de ilk defa, Güzel Bir Gün’de performans sergileyecek. Prodüktör olarak ilk albümü “Face À L’Est”le büyük bir etki yaratan Guillaume, 2007’de Berlin’e taşınarak tek kişilik grubu Guillaume & Coutu Demonts’u kurdu. Berlin, Montreal, Mexico City, Zurich ve Barcelona başta olmak üzere sayısız müzik başkentinde sahne alan ve Kanada’nın en önemli festivali MUTEK’in gediklisi Guillaume Coutu Dumont, DJ setlerini kendi çaldığı perküsyonlar ve drum machinelerle süslüyor.


https://www.facebook.com/guillaume.c.dumont

6 / 16

Güzel Bir Gün


AYYUKA


Özgür Yılmaz, Altan Sebüktekin, Alican Tezer ve Ahmet Kul’un bir araya gelmesi ile Ayyuka Eskişehir’de kuruldu.


Kendi isimlerini taşıyan ilk albümleri 2007’de Voltaj Müzik etiketi ile çıktı ve grup birçok kulüp ve festivalde sahne aldı. Başta İstanbul olmak üzere, Berlin, Lyon, Sao Paulo gibi şehirlerin yanı sıra Jonathan Richman, R.E.M, Sonic Youth gibi grupların konserlerinin de açılışını yaptılar. İkinci albümleri ‘Kiracı Odaları’nı ise uzun bir aradan sonra Ekim 2013’te Ada Müzik ve Shalgam Records işbirliği ile yayınladılar, aynı albüm 2014 Haziran ayında da plak olarak da yayınladı.


2014 yılında kendi stüdyolarında kaydettikleri ve doğaçlama parçalardan oluşan üçüncü albümleri  ‘Sömestr’ Mart 2015’te Shalgam Records etiketiyle dijital olarak yayınlanıp ilerleyen tarihlerde de Avrupa’da plak  formatında yayınlanacak.


www.ayyuka.com.tr

https://soundcloud.com/ayyuka


8 / 16

Güzel Bir Gün


BÜYÜK EV ABLUKADA ELEKTRO AKUSTİK


2008 yılında İstanbul’da kurulan ve son yılların en iyi çıkış yakalayan gruplarından biri olan kendi şahsına münhasır tarzlı Büyük Ev Ablukada, Güzel Bir Gün için ilk defa Elektro Akustik adını verdikleri aranjmanla sahnede olacaklar.https://www.facebook.com/buyukevablukada


10 / 16

Güzel Bir Gün


İLHAN ERŞAHİN’S ISTANBUL SESSIONS


New York’un en hareketli jazz & world music kluplerinden Nublu, on seneyi aşan tarihi, kendi ismini taşıyan plak etiketi ve düzenlediği festivaller ile artık bir efsane. 2012’de New York’u İstanbul’a taşıyan Nublu ve kaptanı İlhan Erşahin, akşamüstü enfes bir konserle ana sahnenin ateşini yakacak.


12 / 16

Güzel Bir Gün


GAYE SU AKYOL


Gaye Su Akyol'un hiç beklenmedik ilk uzunçaları “Develerle Yaşıyorum” adeta sanat musikisinden uzaya fırlatılmış bir muhtıra. Bestesi ve güftesi kendine ait olan 9 eşsiz eseriyle Gaye Su Akyol'un müziği, rakınıza meze mi başınıza bela mı oluyor siz karar verin.


https://www.facebook.com/gayesu.akyol

http://www.gayesuakyol.com/


14 / 16
Güzel Bir Gün

Özge Akpınar

Facebook: https://www.facebook.com/events/1428240224140482/

Biletix: http://www.biletix.com/etkinlik/SKURB/ISTANBUL/tr
Other Posts
Tamer Nakışçı
16 / 16
keinmag@gmail.com
Kullanım Koşulları:

www.keinmag.com tarafından üretilmiş fotoğraf, resim, video ve benzerleri kullanım ve içerik hakları saklıdır. Site içerisinde kulanılan, herhangi birine ait içeriğin hakları sahiplerine aittir.Terms of Use


All online content of www.keinmag.com (including all images, videos and other visuals) of the website cannot be used without the permission of the authors, artists and photographers noted.