Eva Stenram
1 / 7

Guy Bourdin & Eva Stenram


Michael Hoppen Galeri’de 28 Mart’a kadar devam edecek Walking Legs - Guy Bourdin, Soibhan Davies Studios’da 22 Mart’a kadar devam edecek Positions - Eva Stenram sergilerinin ikisinde de başrolde bacaklar var.

Dünyada geçirdiği sürede bir isim ve soyismin ardından bırakılabilecek en güzel izlerden birine sahip ikonik fotoğrafçı Guy Bourdin 70li yıllarda kariyerinin zirvesindeydi. Walking Legs serisinin çekimlerini ise yine o zamanlar 
Charles Jourdan adında bir ayakkabı markası için gerçekleştirmişti. Tuhaf, yaratıcı, gösterişli ve medyayı her zaman heyecanlandıran bu tarz işleriyle sanat ve reklam dünyası arasındaki ilişkinin dinamiğine de köklü değişiklikler getiren Bourdin, bu muhteşem seriyi bir Londra-Brighton arası roadtripte gerçekleştirmişti.

Ancak Bourdin’in izinde olsa da tersine, İsviçre doğumlu, Londra merkezli fotoğrafçı Eva Stenram, Positions serisiyle bizi içeri davet ediyor. Loş mekanlar, desenli halılar, sesi kısılmış renkler, parıltılı koltuklar… Stenram fotoğraflarında 60ların Pin-up kızı fotoğraflarından kesilmiş bacakları bu mekanlarla yerleştirerek onları absürd ve sürreal bir hale getiriyor. 

İnsan vücudunda en enteresan görevlerden birini üstlenen 'bacaklar' koparılıp başka yerlere konsalar da güçsüzleşmiyor; aksine iki fotoğrafçının da ana elementi haline gelerek yeniden anlam kazanıyor, izleyiciyi düşündürüyor ve yükseltiyorlar.
Eva Stenram
2 / 7
Both pages: Eva Stenram
3 / 7
Guy Bourdin, 1979
4 / 7
Guy Bourdin, 1979
5 / 7
Guy Bourdin, 1979
6 / 7
Guy Bourdin & Eva Stenram

Burcu Kuru

Cover Photo: Eva Stenram

Kaynak
Guy Bourdin görseller: Michael Hoppen Gallery
Eva Stenram görseller: Siobhan Davies Studios
Other Posts
Conversations
BLK SKN
Hanna Rédling - BÓBITA
Minval - Çağla Çağlar
Destino by Salvador Dali & Walt Disney
Murat Palta
7 / 7
keinmag@gmail.com
Kullanım Koşulları:

www.keinmag.com tarafından üretilmiş fotoğraf, resim, video ve benzerleri kullanım ve içerik hakları saklıdır. Site içerisinde kulanılan, herhangi birine ait içeriğin hakları sahiplerine aittir.Terms of Use


All online content of www.keinmag.com (including all images, videos and other visuals) of the website cannot be used without the permission of the authors, artists and photographers noted.