Aguste Rodin
1 / 14

Great Art In Ugly Rooms


2 anonim kişi tarafından bulunan 'Great Art in Ugly Rooms' çok değerli sanat eserlerini sıradan, boşaltılmış, terkedilmiş ve eski odaların içine yerleştiriyor ve tumblr hesaplarından paylaşmaya başlıyorlar. Ve yarattıkları odalar, tahmin bile edemedikleri bir üne kavuşuyor.

Pahada ağır bu eserler elbette asıllarının birer suretleri. Ama yine de sanat eserleri, orjinaller. Bu resimler için founderlardan biri 'Bunların ne kadara mal olduğunu bilmiyorum ama muhtemelen ben satın alamazdım!' diyormuş.

"Eğer yaptığımız şey insanları güldürüyorsa, özellikle de bizim gibi bu sanat eserlerini seven ama evinin duvarına asamayacak olanları, o zaman ben bu dünya için iyi bir şey yapmışımdır."

Elbette bu yerleştirme için photoshopu kullanan ikili ilk başta bir tepki alacaklarından eminse de olumlu duygular yaratacak motive edici tepkiler alacaklarını beklemiyorlarmış. Sanat eserlerini yerleştirecekleri odaların görselleri artık onları takip eden insanlardan bile geliyormuş!

Biz de bir Monet, bir Malevich asamayız belki odalarımızın duvarlarına ama Great Art in Ugly Rooms sağolsun en azından dünya gözüyle görerek hayal kurabileceğiz. 

Buyrun odaları gezmez miydiniz?
2 / 14
Cindy Sherman
3 / 14
Marilyn Minter
4 / 14
Nan Goldin
5 / 14
"I do not like the idea of happiness — it is too momentary — I would say that I was always busy and interested in something — interest has more meaning to me than the idea of happiness." - Georgia O’Keeffe
Hilma af Klint
6 / 14
Franz Kline
7 / 14
Seth Alverson at Summer Projects, Houston
Robert Rauschenberg, Erased de Kooning Drawing, 1953
8 / 14
Barbara Kruger
9 / 14
James Whistler
10 / 14
Keith Haring in Yayoi Kusama
11 / 14
Yayoi Kusama in Keith Haring
12 / 14
Wade Guyton
13 / 14
Great Art In Ugly Rooms

Burcu Kuru

Daha fazlası için:
Other Posts
Conversations
BLK SKN
Hanna Rédling - BÓBITA
Minval - Çağla Çağlar
Destino by Salvador Dali & Walt Disney
Murat Palta
14 / 14
keinmag@gmail.com
Kullanım Koşulları:

www.keinmag.com tarafından üretilmiş fotoğraf, resim, video ve benzerleri kullanım ve içerik hakları saklıdır. Site içerisinde kulanılan, herhangi birine ait içeriğin hakları sahiplerine aittir.Terms of Use


All online content of www.keinmag.com (including all images, videos and other visuals) of the website cannot be used without the permission of the authors, artists and photographers noted.