1 / 7

Gadjo Dilo


Fransa'dan kalkıp Romanya'nın bir köyüne Nora adında çingene bir şarkıcıya ait babasından yadigar bir ses kaydını bulmaya gider. Ancak oraya vardığında derdini bir türlü kimseye anlatamayınca işler değişir. Vardığı köyde tek tük fransızca bilen tek kişi çingene kızı Sabina olunca aralarında tarifi zor, köşeli, kenarlı, yoğun bir ilişki başlar.

Tony Gatlif'in yönettiği 97 yapımı film Balkan kültürünü ve Avrupa kıtası üzerinde yaşayan bambaşka kültürleri ifade etmesi açısından da oldukça etkileyici. 

Filmin senaryosu, başrolde Stéphane rolünde oynayan Romain Duris'in çekimler sırasında bir çingeneye aşık olmasıyla değiştirilmiş ve içine bu aşk hikayesi eklenmiştir. 

Gadjo Dilo, dünya üzerinde duyguları yansıtış biçimiyle çekilmiş en sıcak, en gerçek, en kıvrak, en sert ve en güzel çingene filmi. En son sayfada seyredeceğiniz Tutti Frutti Tekilas şarkısı da Youtube'da 2 milyon kere tıklanarak filmden apayrı üne kavuşmuş, o sahne filmin geneline çok iyi ışık tutmuştur. Mutlaka ama mutlaka seyretmeniz tavsiye ederiz!
2 / 7
3 / 7
4 / 7
5 / 7
Gadjo Dilo

Burcu Kuru

Yönetmen: Tony Gatlif
Other Posts
Conversations
BLK SKN
Hanna Rédling - BÓBITA
Minval - Çağla Çağlar
Destino by Salvador Dali & Walt Disney
Murat Palta
7 / 7
keinmag@gmail.com
Kullanım Koşulları:

www.keinmag.com tarafından üretilmiş fotoğraf, resim, video ve benzerleri kullanım ve içerik hakları saklıdır. Site içerisinde kulanılan, herhangi birine ait içeriğin hakları sahiplerine aittir.Terms of Use


All online content of www.keinmag.com (including all images, videos and other visuals) of the website cannot be used without the permission of the authors, artists and photographers noted.