Burcu Kuru

Fransız Güzeli: Louis Garrel

Fransız güzeli, yakışıklı ve başarılı aktör Louis Garrel'i, Yves Saint Laurent'in hayatının anlatılacağı filmin fragmanlarında gördüğümüzden beri aklımız başımızdan iyice uçtu; Louis'in derinliklerine inmenin vakti geldi çattı.

Solda görmüş olduğunuz Garrel karesi, popüler fotoğrafçı Mario Sorrenti taraından Vogue Hommes Paris'in kapağı için çekilmiş bir kare. 

Daha önce de L'Officiel Paris'in kapağına konuk olmak üzere Michelangelo di Battista'nın kamerasının karşısına geçmişti. Bir sonraki sayfada bulabilirsiniz.

Anlayacağınız, Louis ülkesinde aktörlüğü kadar yakışıklılığıyla da ilgi toplayan biri. Yani Valentino'nun yeni parfümü Uomo'nun yüzü olması tesadüf değil. Merak etmeyin; o fotoğraf da bir diğer sayfada karşınıza çıkacak.
1 / 15
2 / 15

Fransız Güzeli: Louis Garrel


Solda görmüş olduğunuz bir önceki sayfada bahsettiğimiz Valentino'nun yüzü olmuş Garrel. Peki Louis'i bu kadar 'farkedilir' yapan nedir? Sadece puslu bakan gözleri, güzel suratı ya da boyu posu değil herhalde.

Louis Garrel, 1983 Fransa doğumlu, aktör ve aktrislerle dolu bir aileden gelen yetenekli bir aktör. Louis ilk olarak Bernardo Bertolucci'nin meşhur filmi The Dreamers ile hayatımıza giriyor. Çıplaklığıyla sınır tanımamasının yanı sıra çıplakken kendisini seyretmek adeta kan ve can bulmuş bir eros heykelini seyretmeye benzediği için ismi akıllara kazınıyor. 

Garrel'in, The Dreamers'tan ve çıplaklığından daha sansasyonel olan, kendisinden 19 yaş büyük Valeria Bruni Tedeschi ile 7 yıl flört etmesi ve Celiné adını verdikleri bir bebek evlat edinmiş olmaları. Valeria Bruni'nin yönettiği bir de filmde birlikte rol almışlar. Filmin adı A Castle In Italy, Un Château en Italie. 2003'te yayınlanan film Cannes Film Festivaline de katılmıştır. 
3 / 15
4 / 15
5 / 15
6 / 15

Fransız Güzeli: Louis Garrel


Christophe Honoré, Louis Garrel'i yönetmeye doyamayan bir yönetmen. Yönetmen - oyuncu ikiliklerini yeni nesil Avrupa sinemasında daha çok görüyoruz. Honoré, Garrel'i tam 5 filmde yönetmiştir.

Bunlardan en bilineni Honoré'un yazıp yönettiği Love Songs, Les Cansons D'amour. Love Songs, Paris'te yaşayan üç aşığı anlatan müzikal bir film. "Yalnız Paris'te birbirine aşık üç kişi bir harmoni içerisinde yaşayabilirlerdi" diye yorumluyor film eleştirmenleri bu filmi. Film Garrel'i biraz da mırıl mırıl şarkı söylerken dinlemek isterseniz diye yapılmamış olabilir ama siz bilirsiniz.

"Love me less, but love me a long time..."

Bir sonraki fotoğraf: Christophe Honoré & Louis Garrel, Love Songs film setinde

7 / 15
8 / 15

Fransız Güzeli: Louis Garrel


Bir diğer Christophe Honoré - Louis Garrel filmi ile karşınızdayız. La Belle Personne, The Beautiful Person.

Louis burada bir lise öğretmeni olarak karşımıza çıkıyor. Nemours (Louis Garrel), okuldaki yeniz kız Junie'ye (Léa Seydoux) karşı koyamadığı hisler beslemektedir. Bu hisler takıntılı bir hal aldıkça Junie'nin de hislere karşı merakı günden güne artmaktadır. Takıntı ve merak iki güvenilmez duygu uyandırmıştır ve Nemours ile Junie'yi yakınlaştırmaktadır. Bir lise öğrencisinin öğretmeniyle yaşadığı ilişkinin neler doğurabileceğini ve yasak olanın ne kadar tatlı olduğunu bir kez daha anlarız böylece. 

La Belle Personne'den bahsedip Dans Paris'ten bahsetmemek olmaz. Dans Paris Honoré - Garrel beşlisinin bir diğer filmi. Başrollerini Louis Garrel ve Romain Duris'in paylaştığı film babalar, oğulları ve aşkla ilgili. Yine Paris sokaklarında geçen filmde ailede yaşanan bir kaybın izlerinin asla silinmediğini seyrediyoruz. 

Bir sonraki fotoğraflar sırasıyla La Belle Personne ve Dans Paris'ten

9 / 15
10 / 15
11 / 15

Fransız Güzeli: Louis Garrel


Geldik bizim yazacağımız son Garrel filmine. Yönetmen Phillipe Garrel'in oğlu olup üstüne böyle yakışıklı bir oyuncu olup babanın yönettiği bir filmde oynamazsan olmaz. Karşınızda siyah beyaz bir aşk filmi: Regular Lovers, Les Amants Réguliers.

1968 ve 1969'da Paris'te François, arkadaşı Antoine'nin dairesinde Lilie ile tanışıyor. François bir şair, Lilie ise heykeltraş. Birbirlerine aşık oluyorlar. Bir yıl geçiyor, François'in Lilie'ye olan aşkı azalmıyor ama Lilie'nin eline bir takım fırsatlar geçiyor. Bu durumda Lilie ne yapacak?

Vizyona çıkan filmleri takip etmekten eski filmlere vakit ayıramıyor olabilirsiniz. Ama şundan emin olabilirsiniz ki ancak Louis Garrel ve onun ayarında oyuncu ve yönetmenlerden çıkmış filmler ile farklı duyguları hiç yaşamadan içinizde hissedebilir, ancak bu şekilde hayata başka gözlerle bakabilirsiniz.

Louis Garrel'in de rol aldığı, Fransa'da bugün gösterimi yapılan Saint Laurent filmini kutlamak için bu hafta kendinize bol Garrel'li bir film listesi yapabilirsiniz.

Bir sonraki sayfa, Regular Lovers
Kapanış sayfası, Louis Garrel, Saint Laurent
12 / 15
13 / 15
14 / 15
Fransız Güzeli: Louis Garrel

Burcu Kuru

Other Posts
Conversations
BLK SKN
Hanna Rédling - BÓBITA
Minval - Çağla Çağlar
Destino by Salvador Dali & Walt Disney
Murat Palta
15 / 15
keinmag@gmail.com
Kullanım Koşulları:

www.keinmag.com tarafından üretilmiş fotoğraf, resim, video ve benzerleri kullanım ve içerik hakları saklıdır. Site içerisinde kulanılan, herhangi birine ait içeriğin hakları sahiplerine aittir.Terms of Use


All online content of www.keinmag.com (including all images, videos and other visuals) of the website cannot be used without the permission of the authors, artists and photographers noted.