Burcu Kuru

Ferris Bueller's Day Off

"Life moves pretty fast. You don't stop and look around once in a while, you could miss it." – Ferris Bueller, Ferris Bueller's Day Off

Another Magazine'in Favorite Film Quotes listesine bakarken gözüme çarpan aynı zamanda bu filmi yazmam için ilham veren çekilmiş en iyi lise filmi Ferris Bueller's Day Off'tan bir alıntı bu cümle.

Bu filmi farklı kılan uyuşturucu ile ilgili konuşmalar içermesi sebebiyle yayınlandığı sene yani 1986'da Amerika +13, Almanya'da ise +12 olarak gösterime girmesi. Güzel kılan kısmı ise okula gitmekten hoşlanmayan Ferris'in, okula gitmeme sebebinin tembellik olmayışı. Okula gitmekten hoşlanmayan bir diğer arkadaşını da kandırıp kendisinden babasının neredeyse hiç kullanmadığı Ferrari 250 GT'sini çalmasını istemesi. 

Bir sanat eseri olmasa bile bu filmi kısaca şu kelimelerle etiketleyebiliriz: akılda kalıcı, 80'ler, Ferrari, tatlı bir styling.

Bir de Kein Magazine için filmin en iyi cümlesi neymiş ona bakalım:

İyi seyirler!

"Not that I condone fascism, or any -ism for that matter. -Ism's in my opinion are not good. A person should not believe in an -ism, he should believe in himself. I quote John Lennon, "I don't believe in Beatles, I just believe in me." Good point there. After all, he was the walrus. I could be the walrus. I'd still have to bum rides off people."
1 / 3
2 / 3
Ferris Bueller's Day Off

Burcu Kuru

Yönetmen: 

John Hughes
Other Posts
Conversations
BLK SKN
Hanna Rédling - BÓBITA
Minval - Çağla Çağlar
Destino by Salvador Dali & Walt Disney
Murat Palta
3 / 3
keinmag@gmail.com
Kullanım Koşulları:

www.keinmag.com tarafından üretilmiş fotoğraf, resim, video ve benzerleri kullanım ve içerik hakları saklıdır. Site içerisinde kulanılan, herhangi birine ait içeriğin hakları sahiplerine aittir.Terms of Use


All online content of www.keinmag.com (including all images, videos and other visuals) of the website cannot be used without the permission of the authors, artists and photographers noted.