1 / 3

Deep Ocean Creatures: Colobonema


Açık okyanusların diplerinde bir yerlerde yaşayan, fosforlu ışıklarıyla insanı hayrete düşüren güzellikteki tuhaf yaratığımızın adı Colobonema. Birçoklarının aksine, Colobonema bilinirliliğiyle doğru orantılı olarak bir isme sahip olma şansını elde edebilmiş.

Çok nadir de olsa, bu deniz anası türüne yüzeyde rastlama şansınız var. Konik şeklindeki Colobonema, aynı zamanda şeffaf. Karnının altından sarkan kolları ise herhangi bir rahatsız edilme anında kendini korumak için kopup gitmeye müsait. Bilim insanları kopan kollarını yeniden çıkarabildiklerini düşünüyor. Vücudunun güçlü kıvrılma yeteneği sayesinde çok iyi yüzebilen Colobonemaların döllenen her yumurtası direk denizanasına dönüşüyor.

Cool Facts: Etobur Colobonemalar süzülerek yaklaştıkları avlarına hiçbir şey hissettirmemek için ışıklarını görünmez hale getiriyorlar.
2 / 3
Deep Ocean Creatures: Colobonema

Burcu Kuru

Photo Credits: David Wrobel, Steven Haddock
Other Posts
Conversations
BLK SKN
Hanna Rédling - BÓBITA
Minval - Çağla Çağlar
Destino by Salvador Dali & Walt Disney
Murat Palta
3 / 3
keinmag@gmail.com
Kullanım Koşulları:

www.keinmag.com tarafından üretilmiş fotoğraf, resim, video ve benzerleri kullanım ve içerik hakları saklıdır. Site içerisinde kulanılan, herhangi birine ait içeriğin hakları sahiplerine aittir.Terms of Use


All online content of www.keinmag.com (including all images, videos and other visuals) of the website cannot be used without the permission of the authors, artists and photographers noted.