Burcu Kuru

Days Of September #3

Günümüzde bir oyunu telefonunuza indirip oynamaya başlamak için kaç dakikaya ihtiyacınız var? Durup şunu düşünün, bu oyunlar bugünlere nasıl geldi?

1978 yılında oluşturulan Odyyssey, ilk resmi video oyunu kabul edildi. Bundan da önce 1947'de Thomas Goldsmith'in  'katot ışın tüpü eğlence cihazı' diye bir oyun da yarattığı olmuştu. Bunu, 1951'de NIMROD Computer, 1952'de tic-tac-toe, ve 1961'de Spacewar video oyunları takip ediyor. 

Şunu hatırlatmak isteriz: Geçmişten günümüze oyun sever herkes aslında profesyonel birer kod yazıcısı! Oyunda atladığınız her level bir yeni kodu daha doğru girdiğinizin ibaresi. Siz tetriste L'yi +'ya denk getirmeye çalışırken, ateride ördek avlarken, maç stratejileri hazırlarken aslında hep kod yazıyordunuz. 

Ve evet Nintendo Gameboy, seni özledik :)
1 / 2
Days Of September #3

Burcu Kuru

İllüstrasyon: Başak Ağaoğlu

Daha fazlası için:
Other Posts
Bethany Vargas - Pushpull
Melisa King
Kitchen
#keineditorial: ORIEL
Dolly Faibyshev
Psychedelic sex education for kids
2 / 2
advert@keinmag.com
Kullanım Koşulları:

www.keinmag.com tarafından üretilmiş fotoğraf, resim, video ve benzerleri kullanım ve içerik hakları saklıdır. Site içerisinde kulanılan, herhangi birine ait içeriğin hakları sahiplerine aittir.Terms of Use


All online content of www.keinmag.com (including all images, videos and other visuals) of the website cannot be used without the permission of the authors, artists and photographers noted.