Damla Yolaç


Merhaba Damla, First Kiss tüm dünyada inanılmaz ses getirdi. Bunun bir türk versiyonunu yapmanın altındaki sebep nedir?

First Kiss, Wren için yapılmış bir fashion videoydu. Bunun Türkiye’de böyle algılanmadığının farkındayım ama belki de bu işin içinde bir insan olarak ilk izlediğimde en baştaki Wren Presents yazısını ben daha çok merak ettim.
Aynı videoyu oyuncusuz ve herhangi bir şirkete vermeden tamamen gönüllülerle yapabilir miyiz, bu videoda yer almak için insanların ne gibi sebepleri olur düşünceleriyle yapmak istedim.

İnsanlara nasıl seslendiniz?

Haziran’dan beri çalışıyorduk, kendi sosyal medya hesaplarımızda duyuruyorduk, başka ne yapabiliriz diye düşünürken 12 Ağustos’ta Cut Magazine haberimizi yaptı, arkasından birçok internet dergisi ve gazetelerde duyurumuz yayınlandı.
Videonun bir benzerini çekeceğimizi ve yalnızca email adresimiz ile facebook sayfamızı belirtmiştik, gelecek bilgileri bu sebeple çok merak ediyorduk. 
2 / 9

Damla Yolaç


Kaç kişi yer almak istedi?

10.000 civarı, çoğunun gerçekten de çok fazla yer almak istediğinden eminim.

Tanımadığın Öpücük orjinal versiyonuna göre ne gibi farklılıklar taşıyor sence?

Hiçbir yerden ödeme almadığımız gibi ufak prodüksiyon harcamaları dışında hiçbir kişiye ödeme de yapmadık. Bu projede yer alan tüm gönüllülerin kendine ait ve beni büyüleyen bir sebebi vardı. Bir derdi ve bu dertle ilgili birşeyler yapma isteği vardı. Görüntü yönetmeninden, stüdyoya kadar herkesin kendinden birşey kattığı ve video bitmiş olmasına rağmen projeyi hala sahiplenen bir ekip işi oldu. Birlikte söyleşilere gidiyoruz, yeni fikirler üretiyoruz.

Orjinal versiyonda olduğu gibi bir firma için bir araya gelmedik de söylemek istediklerimizi, istediğimiz geleceği ifade etmek için öpüştük, sarıldık, utandık, güldük ve birbirimizi çok sevdik.


3 / 9
4 / 9

Damla Yolaç


Nasıl bir etki yaratmasını istiyorsun bu videonun insanlar üzerinde?

Kendi kafasının içinde yaşayan bir insan olarak tek ve büyük cümlelerle başkaları üzerinde oluşmasını istediğim etkiyi anlatamam. Bu proje benim için uzun bir çalışma ve içinde birçok dinamik var. Başvuru için bize gönderilmesini istediğimiz nasıl hiçbir kriter olmadıysa, yalnızca muhabbet ederek bu projede yer alanlarla birbirimizi bulduysak ve onca hikaye dinleyerek aslında birlikte nasıl, neleri değiştirebiliriz diye konuştuysak; izleyenlerin de bizi götürdüğü bir yerler olduğunu düşünüyorum. Bu etkileşim beni çok etkiliyor. Elbette daha tahammüllü ve hoşgörülü bir toplum olmamızı istiyorum. Daha çok kendini de başkasını da seven ve sevmeye sebebi olan insanlar olmamızı istiyorum. Aşkın hepimiz için olduğunu, kadınların canının acıtılmayacağını, çocuktan gelin olmayacağını hatırlatmak istiyorum. Bunları bir tek videoda sağlayamayacağım için en çok da televizyonda videomuzun gösterilmesini ve daha fazla insanla konuşabilmeyi istiyorum.


Video gününe dönersek, katılımcıların ruh hali hakkında neler söyleyebilirsin?

Çok rahattır dediğimiz donup kaldı, çok heyecanlıdır dediğimiz sakinleştiren taraf oldu. Çiftlere belirli bir saat aralığı verip, önce gelmesini istediğimizi üst kata, sonra geleni sete alıyorduk. Kameraların önünde bekleyen biraz atmosferi anlayabiliyordu, üst katta bekleyen de ekipten biriyle sohbet ettiği için sanırız durumu pek anlamıyordu. İlk karşılaştıklarında tahmin ettiğimizden çok büyük heyecan oldu çoğunlukla. 
5 / 9
6 / 9

Damla Yolaç


Çiftleri nasıl eşleştirdin?

Bir çift hariç kura ile.

Kamera arkasında neler oldu? En akılda kalıcı olan?

Videoda öpüşemediğini gördüğünüz Mustafa bizden müzik isteyip, dans etmeye başladı. Hem sesli çekiyoruz, hem de tekrar almıyoruz. O an ya öpecek ya da öpemeyecek. Nitekim öpemedi. Sinan’ın Beril’i (küt saçlı kız) öptükten hemen sonra sette Beril’i bekleyen erkek arkadaşıyla tanışma anı.


Katılanlar arasından mutsuz ayrılan oldu mu? 

Mutsuz ayrılan olduğunu sanmıyorum, birçoğunu diğer gelecekleri görmelerini istemediğimiz için zor gönderdik.

Bu aralar, 

La Muse Redoutable....... okuyorum.
123............ dinliyorum.
Interstellar........... seyrediyorum.
Zeynep Tanbay Dans projesini........ takip ediyorum.

7 / 9
8 / 9
Damla Yolaç

Burcu Kuru

supersekiz.com 
Other Posts
Conversations
BLK SKN
Hanna Rédling - BÓBITA
Minval - Çağla Çağlar
Destino by Salvador Dali & Walt Disney
Murat Palta
9 / 9
keinmag@gmail.com
Kullanım Koşulları:

www.keinmag.com tarafından üretilmiş fotoğraf, resim, video ve benzerleri kullanım ve içerik hakları saklıdır. Site içerisinde kulanılan, herhangi birine ait içeriğin hakları sahiplerine aittir.Terms of Use


All online content of www.keinmag.com (including all images, videos and other visuals) of the website cannot be used without the permission of the authors, artists and photographers noted.