Daisies


Çekoslovakya’da, 1960lı yıllarda çekilmiş en anarşik ve cesur film: DAISIES! Türkçeye Küçük Papatyalar olarak çevrilen film, içinde yaşadıkları tüketim toplumuna duydukları öfke nedeniyle önlerine gelen ne varsa yakıp yıkmaktan zevk duyan iki genç kızın maceralarını anlatıyor. İkisinin adı da Mary olan kızlar gerek yaşlı adamlarla oyunlar oynayarak, gerekse birbirlerine yemek fırlatarak eğleneniyor, amaçsızca etrafta dolanıyorlar.

“Çek Yeni Dalgası”nın en önemli filmlerinden biri olma özelliğini taşıyan Daisies bir yıl ertelenerek 1966 yılında gösterime girmiştir. Film gösterime çıktığında tüm dünyada adeta büyük bir coşkuyla karşılanan filmde bakalım Mary I ve Mary II hayatın anlamını keşfedebilecekler mi?
2 / 8
3 / 8
4 / 8
5 / 8
6 / 8
7 / 8
Daisies

Burcu Kuru

Yönetmen: Vera Chytilova
Other Posts
Conversations
BLK SKN
Hanna Rédling - BÓBITA
Minval - Çağla Çağlar
Destino by Salvador Dali & Walt Disney
Murat Palta
8 / 8
keinmag@gmail.com
Kullanım Koşulları:

www.keinmag.com tarafından üretilmiş fotoğraf, resim, video ve benzerleri kullanım ve içerik hakları saklıdır. Site içerisinde kulanılan, herhangi birine ait içeriğin hakları sahiplerine aittir.Terms of Use


All online content of www.keinmag.com (including all images, videos and other visuals) of the website cannot be used without the permission of the authors, artists and photographers noted.