Burcu Kuru

Coney Adası, 1960

City of New York Müzesi, 9 Mayıs'tan 3 Ağustos'a kadar sürecek yaz kokan bir sergiye ev sahipliği yapacak. In A World Of Their Own: Coney Island Photographs by Aaron Rose 1961-1963

Yani nev-i şahsına münhasırların kendi dünyasını yarattığı Coney Adası plajına o yılar arasında ayak basan her yaştan insanın fotoğrafları sergilenecek. Kıyafetlerden karakterlere kadar o dönemi tam manasıyla yansıtabilecek bir sergi olacağı kesin. Bizler için belki o kadar eski değil ama gelecek nesillere güzel bir armağan bu fotoğraflar.

O yaz oradaymış gibi, koca memeli teyzeyi frizbi oynarken kestiğinizi, yanınızda oturan adamın ayağa kalkana kadar o kadar da ince bacaklı olduğunu farketmediğinizi, güzel kızlara ve erkeklere altın çerçeveli güneş gözlüğünüzün altından baktığınızı, hasır şapkanızı, ıslak havlunuzu bile hissettirecek gerçeklikteki anları yakalaması da en güzel ayrıntısı.


1 / 5
2 / 5

Coney Adası, 1960


Rose Coney Adası sakinlerinin ten renklerinden ilham alarak fotoğraflarda bronz kırmızı ve soğuk beyaz renklerini kullandı. Ortaya bu ruhu yansıtan 70'e yakın fotoğraf müzede sergileniyor olacak.

Vince Aletti bu fotoğraflar için bir yorum yapıyor: "Eserlerin uyumluluğu ve doğal erotizmi heyecan verici ve dokunaklı derecede tatlı."

Bence daha iyi tanımlanamazdı.
3 / 5
4 / 5
Coney Adası, 1960

Burcu Kuru

Kaynak: Juxtapoz Magazine
Other Posts
Conversations
BLK SKN
Hanna Rédling - BÓBITA
Minval - Çağla Çağlar
Destino by Salvador Dali & Walt Disney
Murat Palta
5 / 5
keinmag@gmail.com
Kullanım Koşulları:

www.keinmag.com tarafından üretilmiş fotoğraf, resim, video ve benzerleri kullanım ve içerik hakları saklıdır. Site içerisinde kulanılan, herhangi birine ait içeriğin hakları sahiplerine aittir.Terms of Use


All online content of www.keinmag.com (including all images, videos and other visuals) of the website cannot be used without the permission of the authors, artists and photographers noted.