1 / 17
2 / 17
3 / 17
4 / 17
5 / 17
6 / 17
7 / 17
8 / 17
9 / 17
10 / 17
11 / 17
12 / 17
13 / 17
14 / 17
15 / 17

Cansu Korkmaz - Garip Bir Enerjin Var


Tumblr hesabı için çektiği fotoğrafları toplumsal bir proje haline dönüştürmek üzere kitap haline getiriyor Cansu Korkmaz. Önceki sayfalarda gördüğünüz tüm fotoğraflar, blogdan yani kitaptan.

Cansu Korkmaz’ın Garip Bir Enerjin Var kitabı sokakta kurgusuz karşılaştığı anların fotoğraflarından oluştuğu için o da bu kitabı oluştururken 'sokaktan aldığını yine sokağa bırakma’ mottosuyla hareket etmiş. Kitaptan yalnızca 1000 adet bastırmış ve sokağa geri vermiş aldıklarını. "O 1000 kişiden biri taksici Mehmet Amca bile olabilir, benim için çok değerli” diyor Cansu. Kitap aynı zamanda geçtiğimiz hafta Haliç Kongre Merkezi’nde yer alan Artinternational sergisinde Bandrolsüz, bandrolsüz kitaplar için, Galeri Torna’nın da Korkmaz’ın kitabıyla katıldığı stantta insanlara kendi sanat dergilerini oluşturmaları için ücretsiz fotokopi fikrini oluşturmuş.

Cansu’nun kitaplarına sokakta rastlarsanız, kendisi porselen bebek gibi bakmanızı istemiyor onlara. Çünkü ona göre sanat değeri olan şey bükülüp yırtılabilmeli, bozulabilmeli diyor.

Garip Bir Enerjin Var’dan daha fazla fotoğraf için son sayfadan Cansu’nun tumblr hesabına ulaşabilirsiniz.
16 / 17
Cansu Korkmaz - Garip Bir Enerjin Var

Burcu Kuru

Daha fazlası için:
Other Posts
Conversations
BLK SKN
Hanna Rédling - BÓBITA
Minval - Çağla Çağlar
Destino by Salvador Dali & Walt Disney
Murat Palta
17 / 17
keinmag@gmail.com
Kullanım Koşulları:

www.keinmag.com tarafından üretilmiş fotoğraf, resim, video ve benzerleri kullanım ve içerik hakları saklıdır. Site içerisinde kulanılan, herhangi birine ait içeriğin hakları sahiplerine aittir.Terms of Use


All online content of www.keinmag.com (including all images, videos and other visuals) of the website cannot be used without the permission of the authors, artists and photographers noted.