Burcu Kuru

Brazil

Gerçekle hayali birbirine karışan aklıyla bir kadının peşine düşen Sam Lowry'nin (Jonathan Pryce) gerçeküstü maceralarını anlatan bir kara mizah.

1985'ten geleceğe çağrı var. Aslında Brezilya ile hiçbir alakası olmayan, ülkenin neşeli marşının içindeki hüznü anlattığı için adı Brazil olan film. Brazil'de 1985'ten gözüken gelecek, teknoloji ne kadar ilerlerse ilerlesin karalanarak anlatılıyor. Bürokrasinin insanları nasıl evlere, işyerleri ve ofislere tıkacağını simgeleyen, tuhaflıklara doymayan binlerce sahnesiyle 135 dakika boyunca beyniniz hiç durmadan kendisine gönderilen mesajlarla yanıyor.

Film beyin yakmada özellikle sonlara doğru gerçekleşen Lawry'nin bir arkadaşının rüzgarla üzerine uçan gazetelerle kaplanması, Lawry'nin bu gazeteleri açarak arkadaşına ulaşmaya çalışması ve sonunda aslında o gazetelerin yalnızca gazetelerden ibaret olduğunu anladığımız sahne ile doruklara ulaştırıyor.

Brazil, şiddetle tavsiye edilir.
1 / 6
2 / 6
3 / 6
4 / 6
5 / 6
Brazil

Burcu Kuru

Yönetmen: Terry Gilliam
Other Posts
Bethany Vargas - Pushpull
Melisa King
Kitchen
#keineditorial: ORIEL
Dolly Faibyshev
Psychedelic sex education for kids
6 / 6
advert@keinmag.com
Kullanım Koşulları:

www.keinmag.com tarafından üretilmiş fotoğraf, resim, video ve benzerleri kullanım ve içerik hakları saklıdır. Site içerisinde kulanılan, herhangi birine ait içeriğin hakları sahiplerine aittir.Terms of Use


All online content of www.keinmag.com (including all images, videos and other visuals) of the website cannot be used without the permission of the authors, artists and photographers noted.