1 / 5

Atonement


Ian McEwan'ın yazdığı bir romandan esinlenilerek ortaya çıkan, 1935 İngiltere'sinde geçen Atonement'ın yönetmen koltuğunda Anna Karenina, Pride&Justice gibi Keira Knightly'li filmlerden bildiğimiz Joe Wright oturuyor. Film, 13 yaşındaki Brioney'nin ergen aklıyla gördüğü olayları yanlış anlamasının sonuçlarını anlatıyor.

Bu filmle ilgili bahsedilmesi gereken en önemli şey bir film olarak her türü barındırıyor olması; savaş, aşk, aile, dram gibi... Muhteşem renklerinden gözünü alamayacağınız film, sizi alıp biraz country side, biraz eski Londra sokaklarına götürecek; aşk, özlem, pişmanlık, arzu gibi birçok duyguyu da yormadan anlatacak.

1935'ten 1999'a zaman çizelgesi, Cecillia ve Robbie'nin imkansız aşkı, Cecillia'nın meşhur yeşil elbisesi, kütüphanedeki sevişme sahnesiyle mutlaka görmeniz gereken bir film, Atonement.

2 / 5
3 / 5
4 / 5
Atonement

Burcu Kuru
Other Posts
Conversations
BLK SKN
Hanna Rédling - BÓBITA
Minval - Çağla Çağlar
Destino by Salvador Dali & Walt Disney
Murat Palta
5 / 5
keinmag@gmail.com
Kullanım Koşulları:

www.keinmag.com tarafından üretilmiş fotoğraf, resim, video ve benzerleri kullanım ve içerik hakları saklıdır. Site içerisinde kulanılan, herhangi birine ait içeriğin hakları sahiplerine aittir.Terms of Use


All online content of www.keinmag.com (including all images, videos and other visuals) of the website cannot be used without the permission of the authors, artists and photographers noted.