1 / 7
2 / 7
3 / 7

Antichrist


İşte bu şehvetli sahneler ile başlıyor Antichrist. Bir bebekleri olan çiftin duşta başlayan seks sahneleri, bir ay sonra hastanede açılan gözlerle sonlanıyor. Çünkü bu seks sahnesi esnasında bebekleri camdan düşüyor ve kadının yaşadığı tarif edilemez acı son bulmak bilmiyor. Kendini bilmez şekilde yattığı hastane yatağından eşinin ısrarları sonucunda haftalar sonra çıkabiliyor. Psikiyatrist eşi, hastanede verilecek olan tedaviye güvenmiyor ve karısını evde, kendisi tedavi etmek istiyor. Ancak karısının psikolojik durumunu düzeltmek için korkularının üzerine gitmesi gerektiğini düşünen adam film boyunca haklı çıkmıyor. 

Filmde kadın karakterimizin bir adı yok çünkü o salt bir kadın olmakla yükümlü. Yalnızca kendisini temsil etmiyor, tüm yüzleşmeler 'kadın' üzerinden yapılıyor. 

Lars von Trier'in gerilim dolu bu filmi, semboller, annelik, kadınlık, toplum, vicdan meselelerinin olağanüstü ve olağandışı işlenişi ile dolup taşıyor. Bu film ancak dışarı dünyada bildiğiniz her şeyi bir kenara bırakırsanız anlamlanacak ve tamamlanacak. Lars von Trier'in deli olduğuna ise zaten şüphemiz yok.

Bir sonraki sayfada aynı zamanda filmin de ilk sahnesi olan es zamanlı sevişme ve bebeğin düşme sahnesini seyredebilirsiniz.

4 / 7
6 / 7
Antichrist

Burcu Kuru

Yönetmen:

Lars von Trier
Other Posts
Conversations
BLK SKN
Hanna Rédling - BÓBITA
Minval - Çağla Çağlar
Destino by Salvador Dali & Walt Disney
Murat Palta
7 / 7
keinmag@gmail.com
Kullanım Koşulları:

www.keinmag.com tarafından üretilmiş fotoğraf, resim, video ve benzerleri kullanım ve içerik hakları saklıdır. Site içerisinde kulanılan, herhangi birine ait içeriğin hakları sahiplerine aittir.Terms of Use


All online content of www.keinmag.com (including all images, videos and other visuals) of the website cannot be used without the permission of the authors, artists and photographers noted.