Burcu Kuru

Anja Niemi - Darlene & Me

Little Black Gallery, Norveç Büyükelçiliğinin de katkılarıyla 15 Ocakta üçüncü kez Norveçli fotoğrafçı Anja Niemi’nin sergisine ev sahipliği yapacak.

15 Mart’a kadar sürecek Darlene&Me serisinin fotoğrafları, Anja’nın Kaliforniya’nın çöllerinden birindeki bir eve yerleştiğinde hayali karakter Darlene’i keşfetmesiyle ortaya çıkmaya başlıyor. Niemi fotoğrafçılığının işlevselliğini kullanarak, bu düşsel görütüleri somutlaştırmaya karar veriyor. Fotoğraflar, her türlü durumda arkadaşlıklarını sürdüren iki kadının hikayesini resmediyor. Fotoğraflardaki iki kadın, elbette, aslında kendisiyle yaşadığı kompleks ilişkiyi yaşayan tek bir kadını simgeliyor.

Daha önce Anja Niemi’nin Starlets ve Do Not Disturb adlı iki sergisini daha sergileyen Little Black Gallery Norveçli fotoğrafçının dünyaca tanınmış ve başarılı işlere imza atmış olmasından oldukça memnun gözüküyor.

Anja Niemi'nin Kein Magazine’in sayfalarında daha önceden yerini almış Do Not Disturb serisine buradan bakabilir; yolunuz 15 Mart’a kadar Londra’ya düşerse Niemi’nin yeni serisi Darlene&Me’yi Little Black Gallery’de görebilirsiniz.
1 / 3
2 / 3
Anja Niemi - Darlene & Me

Burcu Kuru

Basın Haberi
Other Posts
Conversations
BLK SKN
Hanna Rédling - BÓBITA
Minval - Çağla Çağlar
Destino by Salvador Dali & Walt Disney
Murat Palta
3 / 3
keinmag@gmail.com
Kullanım Koşulları:

www.keinmag.com tarafından üretilmiş fotoğraf, resim, video ve benzerleri kullanım ve içerik hakları saklıdır. Site içerisinde kulanılan, herhangi birine ait içeriğin hakları sahiplerine aittir.Terms of Use


All online content of www.keinmag.com (including all images, videos and other visuals) of the website cannot be used without the permission of the authors, artists and photographers noted.