Burcu Kuru

Ambiancé - Sinemada 720 Saat

İsveçli yönetmen Anders Weberg bugüne kadar çekilmiş en uzun filmi yaratmak için kolları sıvamış. 2020'de yapılacak ve (şaka değil) 720 saat sürecek filmin, ilk gösteriminden sonra ise tüm kopyaları imha edilecek.

Ambiancé'ın daha şimdiden gündeme gelmesinin sebebi ise ilk fragmanı yayınlanmış olması. Elbette film 720 saat olunca fragmanı da kendine göre oluyor; 72 dakika. Yani normal bir film uzunluğunda. 20 Temmuz'a kadar yayında kalacak olan ilk fragmandan sonraki fragman bundan 2 yıl sonra 2016'da yayınlanacak ve 7 saat 20 dakika sürecek. Üçüncü ve sonuncu fragman ise 72 saat sürecek ve 2018'de yayınlanacak. 

Yönetmen fragmanları seyircisini alıştırmak için artırarak götürmeye karar vermiş gözüküyor. Uzay ve zaman konulu Ambiancé ile tarihimizin en uzun filmine şahitlik ediyoruz. İnternette pek görselini bulamayacağınız, oldukça gizemli ilk fragmanı buradan seyredebilirsiniz.
1 / 2
Ambiancé - Sinemada 720 Saat

Burcu Kuru

Yönetmen

Anders Weberg
Other Posts
Conversations
BLK SKN
Hanna Rédling - BÓBITA
Minval - Çağla Çağlar
Destino by Salvador Dali & Walt Disney
Murat Palta
2 / 2
keinmag@gmail.com
Kullanım Koşulları:

www.keinmag.com tarafından üretilmiş fotoğraf, resim, video ve benzerleri kullanım ve içerik hakları saklıdır. Site içerisinde kulanılan, herhangi birine ait içeriğin hakları sahiplerine aittir.Terms of Use


All online content of www.keinmag.com (including all images, videos and other visuals) of the website cannot be used without the permission of the authors, artists and photographers noted.