1 / 4

92 yo 'Nonna Marijuana'


92 yaşındaki büyükanne yenilebilir medikal marijuana yapıyor! ‘Marijuana Nene’ olarak da tanınan Aurora Leveroni ile tanışın! Kendisi tanışabileceğiniz en havalı büyükannelerden bir tanesi.

Kendisi kuzey Kaliforniya’daki evinde kenevir türleri yetiştirmenin yanında bu bitkileri yenilebilir medikal marijuana olarak da pişiriyor. Bir italyan olarak elbette pişirmeyi en çok sevdiği yemekler Italyan yemekleri. Peki bu babaanne marijuana pişirmeyi neden seviyor? Büyük bir ihtimalle hepsi kızından dolayı… Valerie hayatının bir noktasında hastalığından dolayı yasadığı krizler için birkaç tıbbi ilaç kullanıyordu. Medikal kenevirin yararları üzerine araştırmalarını yaptıktan sonra, kendi kendine kenevir kullanmaya başladı ve çok kısa bir zaman içerisinde kullandığı bütün tıbbi ilaçları bıraktı.

Valerie, neden keneviri ilaç olarak kullanmaya başladığını şöyle anlatıyor:

“Her gün kayda değer sayıda kriz geçiriyordum ve artık tıbbi ilaçların bağımlısı olmuştum ancak bir işe de yaramıyorlardı. Daha sonra medikal marijuanayı denemeye başladım ve yaklaşık 3 buçuk hafta içerisinde krizlerimde değişimler gözlemledim."

Aynı zamanda
WAAM’in (Medikal Marijuana için Kadın/Erkek birliği) kurucularından bir tanesi olan Valerie, Kaliforniya’daki medikal marijuana kullanımı için yol açmakla sorumlu. WAAM ise kendi hastalarına ve tıbbi görevlilerine bağış olarak medikal marijuana tedarik eden bir organizasyon.2 / 4
92 yo 'Nonna Marijuana'

Burcu Kuru

Kaynak: the-open-mind.com

Çeviri: Melis Savaşkan
Other Posts
Conversations
BLK SKN
Hanna Rédling - BÓBITA
Minval - Çağla Çağlar
Destino by Salvador Dali & Walt Disney
Murat Palta
4 / 4
keinmag@gmail.com
Kullanım Koşulları:

www.keinmag.com tarafından üretilmiş fotoğraf, resim, video ve benzerleri kullanım ve içerik hakları saklıdır. Site içerisinde kulanılan, herhangi birine ait içeriğin hakları sahiplerine aittir.Terms of Use


All online content of www.keinmag.com (including all images, videos and other visuals) of the website cannot be used without the permission of the authors, artists and photographers noted.