Burcu Kuru

2 X Christmas Cocktails

Christmas ve yılbaşı yaklaşırken evinde parti verecek olanlar akşam için özel bir içki düşünmeye başlamıştır. Biz de evde partileyecek olanlara kıyak geçip binlerce tarif arasından yılbaşının ruhuna uygun nefis iki kokteyl seçtik. Afiyet olsun!

1- French 75

1915'te Parisli bir barmen tarafından bulunan kokteyl şampanyayla yapılan kokteyller arasında en canlı olanı. Özellikle Hendrick's Ginle yapılmasını tavsiye ederiz!

2 ölçek Hendrick's Gin
1 küp şeker
1/2 ölçek portakal suyu
Şampanya
Buz
1 / 3

2 X Christmas Cocktails


Portakal yerine greyfurt kullarak ve üzerine çilek de ekleyerek yapabileceğiniz bir diğer şampanya kokteylin kökeni, 1925lerde Fransa. Bu kokteyle portakal suyunu yalnızca 'damlatmanız' gerektiğini unutmayın!

2- Grand Spiced Mimosa

25ml Grand Marnier
10 ml tarçın şurubu
20ml portakal suyu
Üstüne Prosecco (ya da şampanya)

Afiyet olsun!
2 / 3
2 X Christmas Cocktails

Burcu Kuru
Other Posts
Conversations
BLK SKN
Hanna Rédling - BÓBITA
Minval - Çağla Çağlar
Destino by Salvador Dali & Walt Disney
Murat Palta
3 / 3
keinmag@gmail.com
Kullanım Koşulları:

www.keinmag.com tarafından üretilmiş fotoğraf, resim, video ve benzerleri kullanım ve içerik hakları saklıdır. Site içerisinde kulanılan, herhangi birine ait içeriğin hakları sahiplerine aittir.Terms of Use


All online content of www.keinmag.com (including all images, videos and other visuals) of the website cannot be used without the permission of the authors, artists and photographers noted.